Haber Detayı
13 Ağustos 2020 - Perşembe 15:17 Bu haber 737 kez okundu
 
Samsun Tarım Ve Orman Müdürü’nden Ayvacık ve Terme Ziraat Odalarına Ziyaret
Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam, Ayvacık ve Terme Ziraat Odalarını ziyaret etti.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Tarım Ve Orman Müdürü’nden  Ayvacık  ve Terme Ziraat Odalarına Ziyaret

Samsun Tarım ve Orman İl Müdürü İbrahim Sağlam’a ziyaretlerinde Ayvacık İlçe Tarım Müdürü Barış Padem ve Terme İlçe Tarım Müdürü Tuncay Demir, Terme Ziraat Odası Genel Sekreteri Mehmet Öztürk de eşlik etti.

 

Ziyaret ile ilgili olarak bir basın açıklaması yapan Terme Ziraat Odası Başkanı Ferda Ergün, ziyarette bitkisel ve hayvansal üretimde yaşanan sorunlar ve üreticilerin taleplerine yer verildiğini belirterek, Samsun İl Tarım Müdürü Tuncay Demir’e teşekkür etti.

 

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı da ziyaret ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmelerde şu ifadelere yer verdi:

İSRAİL SAZANI TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

“  Samsun Tarım İl Müdürü İbrahim SAĞLAM Ayvacık Ziraat Odamızı Tarım ve Orman İlçe müdürümüz Barış PADEM Beyefendi ile ziyaret ettiler. İlçemizin tarım ile alakalı yapılması gerekenleri istişare ettik. Sonrasında Suat Uğurlu ve Hasan Uğurlu baraj göllerindeki Taran Balığı (İsrail Sazanı)’nın  gölden temizlenmesi için yapılan çalışmalarla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk.  Samsun Tarım İl Müdürü İbrahim SAĞLAM, gittiği her yeri işgal eden İsrail Sazan’ından 2021 yılında DOKAP  desteği ile hayata geçirilen proje kapsamında,  kurtulacağımızı söyledi.  

AYVACIK’TA TARIM ÇALIŞTAYI DÜZENLENECEK

Sağlam ayrıca,  baraj gölüne kıyısı olan mahallelerin  fındık arazilerinin Hasan Uğurlu ve Suat Uğurlu baraj göllerinden damlama sulama yöntemi ile faydalanabilmeleri için Ayvacık Ziraat Odası’nın talebini  DSİ Bölge Müdürlüğü ve Genel Müdürlük nezdine taşıyacağını bildirdi.  Samsun  Tarım İl Müdürümüz İbrahim SAĞLAM Ayvacığın tarımını katma değer katacak projeler için en kısa zamanda tarım il müdürlüğü heyeti ile birlikte Ayvacık İlçesinde Ayvacık Kaymakamlığı, Ayvacık Belediye Başkanlığı, Ayvacık Ziraat Odası iş birliği ile bir tarım çalıştayı düzenleyeceklerini de ifade etti.

Kendisine ilgileri ve destekleri için teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tarım, Ve, Orman, Müdürü’nden, , Ayvacık, , ve, Terme, Ziraat, Odalarına, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı