Haber Detayı
08 Temmuz 2020 - Çarşamba 17:36 Bu haber 2224 kez okundu
 
Samsun Tekkeköy'de İki Aile Hekimine birden Saldırı
Samsun'un Tekkeköy ilçesi Kirazlık Aile Sağlığı Merkezi’nde iki hekim saldırıya uğradı.
ASAYİŞ Haberi
Samsun Tekkeköy'de İki Aile Hekimine birden Saldırı

Tekkeköy İlçesi Kirazlık Aile Sağlığı Merkezi'ne gelen bir şahıs, önce sağlık merkezinde taşkınlık yapı.

 

Cezaevinden yeni çıktığını söyleyip tehditler savuran U.Y isimli saldırgan, saldırgan, oradan ayrıldıktan sonra iki kişi ile beraber geri gelip bıçakla da tehdit ederek M.E. isimli  aile hekimine saldırdı. 

 

Sesleri duyan doktor H.M.A. da olaya müdahale etmeye çalıştı. Şüpheli bu kez her iki doktora da tehditler savurarak saldırdı.

 

Doktorları darp eden U.Y., eli kesik şekilde ASM’den kaçarak uzaklaştı. Doktorların ihbarı üzerine ASM’ye gelen Tekkeköy İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüpheliyi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı. 

 

SAMSUN TABİP ODASI : HAKLARIMIZI KORUMAK İÇİN SONUNA KADAR MÜCADELE EDECEĞİZ!..

 

Samsun Tabip Odası BaşkanıDr. Murat Erkan, olayla ilgili olarak bir basın açıklaması yaptı.

Dr. Erkan açıklamasında  şu iifadelere yer verdi:

" Devlet adına hizmet veren hekimlerin şiddetten korunamaması, şiddet uygulayanların hemen salıverilmesi, gerekli önlemlerin alınamaması devlet otoritesinin sorgulanır hale gelmesine neden olmaktadır. Bir kaç ay önce çıkarılan Sağlıkta Şiddet Yasası’nın pratikte hiçbir değişikliğe sebep olmadığı, şiddeti önleyemediği, yeterli caydırıcılığa sahip olmadığı görülmüştür.

 

Bu konuda sorumlu olan Sağlık Bakanlığının yeterli hassasiyeti göstermediğini görüyoruz. Yılların kronikleşmiş Sağlıkta Şiddet probleminin çözümünü biz göstermekten, Sağlık Bakanlığı da görmezden gelmekten bıkmadı. Sağlık hizmetinin güvenlik kaygılarından uzak sunulmasının hayati önemi vardır ve siyasi popülizme alet edilmesinin tüm ülkeye zarar verdiği/vereceği aşikardır.

 

Salgında da görüldüğü üzere, el üstünde tutulması gereken hekimlerin ve sağlık çalışanlarının magandaların oyuncağı haline getirilmesini anlamak mümkün değildir. Bu güvensiz ortamda kaliteli bir sağlık hizmetinin verilebilmesi mümkün değildir.

 

Biz hekimlik onurunu ve hekimlerimizin haklarını korumak için mücadelemize devam edeceğiz.

 

Saldırıya uğrayan hekim arkadaşlarımıza geçmiş olsun diyor, olayın takipçisi olacağımızı, hukuki destek başta olmak üzere her konuda hekim arkadaşlarımızın yanında olduğumuzun bilinmesini istiyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Tekkeköy'de, İki, Aile, Hekimine, birden, Saldırı,
Yorumlar
Haber Yazılımı