Haber Detayı
19 Kasım 2019 - Salı 19:42 Bu haber 791 kez okundu
 
Samsun Teknopark’a Ankara’da Birincilik Ödülü
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Teknoloji Geliştirme Bölgeleri ve AR-GE Merkezleri Ödül Töreni’nde Erken Aşama Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kategorisi’nde birincilik ödülünü Samsun Teknopark aldı.
- Haberi
Samsun Teknopark’a Ankara’da Birincilik Ödülü

 

Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirilen ödül töreninde; teknoloji geliştirme bölgeleri (TGB) ve araştırma geliştirme (AR-GE) merkezlerinin 2018 yılı verileri değerlendirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından belirlenen kriterler ve bu kriterlere karşılık gelenverilerin değerlendirilmesi sonucunda Samsun Teknoloji Geliştirme Bölgesi, Erken Aşama Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Kategorisi’nde birinciliğe değer görüldü.

 

Kendi kategorisinde en başarılıTGB olan Samsun Teknopark’ın ödülü, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç ve Teknopark Genel Müdürü Dr. Buğra Çolak’a takdim edildi.

 

Rektör Prof. Dr. Sait Bilgiç, Samsun Teknopark’a yönelik yeniden yapılandırma çalışmalarının meyvelerini verdiğini kaydederek bu başarıda payı olan herkesi canı gönülden tebrik ettiğini söyledi.

 

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Teknopark’a, Ankara’da, Birincilik, Ödülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı