Haber Detayı
23 Ocak 2020 - Perşembe 15:54 Bu haber 1063 kez okundu
 
Samsun Terme'de Karın Etkili Olduğu Bölgelere Erzak Yardımı
Terme Belediyesi, önceki gün yüksek kesimlerde yaşanan kar yağışının hemen ardından harekete geçerek bölgedeki ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı götürdü.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Terme'de Karın Etkili Olduğu Bölgelere Erzak  Yardımı

Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, önceki gün ilçenin yüksek kesimlerinde meydana gelen kar yağışının ardından bölgede ihtiyaç sahibi ailelerin zor durumda kalmaması için Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne bağlı ekipleri harekete geçirdi.

 

Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler rutin yol temizleme çalışmalarını sürdürürken, mahalle muhtarlarıyla irtibata geçen Kültür ve Sosyal Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, kar yağışı altındaki Ambartepe, Kesikkaya ve Örencik mahallerinde ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlara ulaşarak, hem sorunlarını dinledi, hem de erzak yardımında bulundu.

 

 

Belediyelerin böyle zorlu zamanlarda vatandaşının yanında olması gerektiğini ifade eden Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç, "Fen işleri ekiplerimiz rutin yol açma çalışmalarına devam ederek, kapalı yol bırakmıyor. Bizde yüksek kesimlerde kar altında zor durumda vatandaşımız kalmasın diyerek, bölgede ikamet eden ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaşmak istedik. Kar altında ısınma sorunu yada erzak sorunu yaşayanlar olabilir diye bölgeyi muhtarlarımız vasıtasıyla taradık. İhtiyaç sahibi hemşehrilerimize erzak ulaştırdık. Bizim için her vatandaşımız çok değerli. Kimseyi zor durumda bırakmamak için mesai mefhumu gözetmeksizin hem biz, hem başkan yardımcılarımız hem de ekiplerimiz sahada hizmet veriyoruz. Her zaman vatandaş odaklı, verimlilik esaslı, sosyal beledyecilik eksenli ve sürdürülebilir içerikli projelere imza atmaya devam edeceğiz" dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Terme'de, Karın, Etkili, Olduğu, Bölgelere, Erzak, , Yardımı, , , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı