Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 14:06 Bu haber 1640 kez okundu
 
Samsun Ticaret Borsası’nda eğitim etkinliği
Samsun Ticaret Borsası’nda uzman eğitimciler tarafından eğitim etkinliği düzenlendi.
EKONOMİ Haberi
Samsun Ticaret Borsası’nda  eğitim etkinliği

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır, “Borsamız tarafından düzenlenen ve gıda ürünleri imalat sanayisinde faaliyet gösteren üye firmalarında büyük ilgi gösterdiği yeni bir eğitim etkinliği yapıldı. 5 gün süren eğitim sürecinde TSE baş denetçisi ve eğitim uzmanı Erhan Özbey tarafından Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemleri ile ilgili bilgiler verildi” dedi.

 

Samsun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sinan Çakır şöyle konuştu:“İmalatçı firmalarımızın işletme sahipleri ve personelleri kalite, çevre ve iş güvenliği yönetimi sistemleri ile ilgili konularda donanım sahibi oldular. Var olan bilgilerini de yenilediler. Borsamızın TSE yetkilileri ile yaptığı girişim sonrası ücretsiz olarak düzenlenen eğitime katılanlar önümüzdeki günlerde sertifikalarını alıp, elde ettikleri bilgi ve donanımlarını hayata geçirerek kuruluşlarını ve sektörü bir adım daha ileri götürmek adına çalışmalar sergileyeceklerdir

 

. Gelen talepler doğrultusunda da önümüzdeki aylarda borsa üyelerine kurumsal kapasitelerini arttırmaya yönelik konusunda uzman eğitimciler tarafından yeni etkinlikler düzenlenecek.” 


Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Aliyazıcı ise; “Günümüzde tüm işletmeler Sektör ve ölçeklerine bakılmaksızın Kalite Yönetim Sistemini oluşturmakta ve uygulamaktadır. Avrupa Birliği  ilişkiler, devlet destek ve hibeleri, müşteri talepleri, rekabet gücünü artırma zorunluluğu söz konusu olduğunda; Kalite, Çevre ve İş Güvenliği Yönetimi Sistemleri kurmak, uygulamak ve sürdürmek zorunlu hale gelmiştir. Bu eğitimi ve sertifikaları alanlar çalıştıkları firmada sistemin takipçisi olabilecekler, sistemin kuruluş ve gerçekleştirilmesinde etkin rol alabilecekler ve sorunlara karşı çözüm üretme ve uluslararası sistematik bir yaklaşım yeteneği kazanabilecekler” diye konuştu.


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Ticaret, Borsası’nda, , eğitim, etkinliği, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı