Haber Detayı
12 Temmuz 2020 - Pazar 21:18 Bu haber 222 kez okundu
 
Samsun Turizm Bölgelerinde Temizlik Devam Edyiyor
Samsun'da önemli turizm merkezlerinde Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından başlatılan temizlik çalışmalarına, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’nde bulunan Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’nde devam edildi.
TURİZM Haberi
Samsun Turizm Bölgelerinde Temizlik Devam Edyiyor

Kızılırmak'ın denize döküldüğü bölgeyi de kapsayan 56 bin hektar alana sahip Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti’ni ziyarete giden ve Yörükler çadırı bölgesinde piknik yapan vatandaşların arkalarında bıraktığı çöpler, Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler tarafından temizlendi.

 

Doğa tutkunları, makro ve kuş fotoğrafçıları başta olmak üzere binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Kuş Cenneti’nde vatandaşların etrafa bıraktığı çöpler toplandı. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin düzenli olarak kentin her noktasında yaptığı temizlik çalışmaları aralıksız sürerken, vatandaşlar da bu konuda uyarıldı. Özellikle hafta sonları yaşanan yoğunluğun ardından piknik alanları, sahiller ve doğal güzelliklerin bulunduğu bölgeler, ekipler tarafından düzenli olarak temizleniyor.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Turizm, Bölgelerinde, Temizlik, Devam, Edyiyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı