Haber Detayı
27 Kasım 2017 - Pazartesi 17:27 Bu haber 3185 kez okundu
 
Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği (SAMTİAD) Açıldı
Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği Cumhuriyet Meydanı Büyükşehir Belediye Meclis Binası altında açıldı.
- Haberi
Samsun Turizm ve İş Adamları Derneği (SAMTİAD) Açıldı

Açılışta konuşan SAMTİAD Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çakır, “Samsun Karadeniz’in ve Ülkemizin en önemli şehirlerinden bir tanesi, özellikle Milli Mücadele döneminde üstlendiği rolü nedeniyle önemi daha da çok artmaktadır. İlkadım ve 19 Mayıs gibi ilçelerinin olması, üniversitesinin adının 19 Mayıs Üniversitesi olması, kurtuluş mücadelesi yıllarında Samsun şehrinin önemini daha da çok vurgulamaktadır.

 Bu nedenle şehrimizin tanıtımı ve ülke turizminde hak ettiği noktaya gelmesi adına kurduğumuz derneğimizin çalışmaları öncelikle Samsun ekseninde olacaktır. Hedefimiz Samsun şehrimizin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerinin tanıtımını yaparak turizm alanında şehri olması gereken noktaya çıkarmaktır. Şehrimizin gizli kalmış güzelliklerini ortaya çıkararak, daha geniş kitlelerin bu güzelliklerden haberdar olması adına her türlü projeyi gerçekleştirmek ve önce Samsun’umuza sonra da ülkemize önemli bir potansiyel yaratmayı hedefliyoruz.

Bu vizyon ve misyonla kurduğumuz Samsun Turizm ve İş Adamları Derneğimizin açılışına gelen iş adamlarımıza ve basın mensubu arkadaşlarımıza teşekkür eder, derneğimizin hayırlı olmasını dilerim.” şeklinde konuştu.

Samsun Turizm ve İş Adamları Derneğinin (SAMTİAD)Açılışı Metro Turizm Yönetim Kurulu Başkanı ve SAMTİAD Kurucu Başkanı Hakan Çakır, Yönetim Kurulu Üyeleri ve iş adamlarının katılımı ile yapıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Turizm, ve, İş, Adamları, Derneği, (SAMTİAD), Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı