Haber Detayı
11 Eylül 2021 - Cumartesi 12:39 Bu haber 2262 kez okundu
 
Samsun TÜRK EĞİTİM SEN, Ders saatleri'nin Kısaltılması için Valiliğe başvurdu
Türk Eğitim Sen Samsun 1 No'lu Şube Başkanı Levent Kuruoüğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada okulların tüm kademelerinde ders saatlerinin 30 dakikaya indidirlmesini talep ettiklerini duyurdu.
EĞİTİM Haberi
Samsun TÜRK EĞİTİM SEN, Ders saatleri'nin Kısaltılması için Valiliğe başvurdu

Kevent Kuruoğlu; " Artan vaka sayıları ve uzun süre maske ile derslerin sağlıklı işlenememesinden dolayı okullarımızda tüm kademelerde ders sürelerinin 30 dakikaya indirilmesi özel eğitim ve okul öncesi kurumlarında yeni tedbirlerin alınması, kalabalık okullarda ikili eğitime geçilmesi için Samsun Valiliğine yazılı olarak başvurduk." dedi.

 

Türk Eğitim Sen Samsun 1 No'lu Şube  Samsun Valiliği'ne verdiği dilekçede şu ifadelere yer verdi:

 

" Covid-19 salgını nedeniyle yüz yüze eğitim tedbirli ve tam zamanlı olarak başlamıştır. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizin uzun süre maske ile yaptıkları derslerde performans düşmektedir.

 

 30-40 öğrencinin bulunduğu sınıflarda her türlü uyarıya rağmen öğrencilerimizin maske takmasında sorunlar yaşanması Covid-19 tehdidini arttırmaktadır. Aynı şekilde teneffüslerde öğretmenlerin tüm çabalarına rağmen öğrenciler sosyal mesafe ve maske kuralına uymakta zorlanmaktadır. Diğer taraftan Okul Öncesi Kurumlarda 50 dakika ders süresi ciddi zorluklar yaratmaktadır. O yaşta çocukların bu kadar uzun süre maske ile oturabilmesi mümkün değildir. 

 

Yine Özel Eğitim Kurumlarında çocukların durumu sebebiyle mesafe maske mükün olmamaktadır. Olgunlaşma ve Halk Eğitim kurumlannda da aynı sorunlar vardır. Kalabalık okullarda ders girişleri, teneffüsler ve öğlen aralarında ciddi sıkınıtlar yaşanmaktadır. Okullarda personel eksikliği had safhadadır.

 

Okullarımızın tüm kademelerinde ders sürelerinin 30 dakika ile sunurlandırlmsı,Okul öncesi kurumlarında desr sürelerinin 30 dakikayla sınırlandırılması dışında yeni tedbirlerin alınması, özel eğitim kurumları ve zel alt sınıflarında gerekli personel desteğinin sağlanması, kalabalık okullarda okul imkanlarının da değerlendirilerek ikili öğretime geçilmesi, uzun öğlen arası olan okullarda bu sürelerin kısaltılması gerekmektedir.

 

Eğitim ve öğretimin sağlıklı bie şekilde yürütülebilmesi için yukarıda teklif ettiğimiz tedbirlerin alınması hususunda gereğini bilgilerinize arzederiz."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, TÜRK, EĞİTİM, SEN,, Ders, saatleri'nin, Kısaltılması, için, Valiliğe, başvurdu,
Yorumlar
Haber Yazılımı