Haber Detayı
22 Haziran 2016 - Çarşamba 15:23 Bu haber 2031 kez okundu
 
SAMSUN TÜRK KIZILAYI 100 YAŞINDA
Türk Kızılayı Samsun Şubesi'nin kuruluşunun 100. Yıl dolayısıyla Türk Kızılayı Samsun Şubesi tarafından Anakent Sosyal Tesislerinde iftar yemeği düzenlendi.
SAĞLIK Haberi
SAMSUN TÜRK KIZILAYI 100 YAŞINDA

İftar yemeğine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Avukat Ayşe Genç, 19 Mayıs Belediye Başkanı Osman TOPALOĞLU, Türk Kızılayı Samsun Şube Başkanı Habip DEMİREL, yönetim kurulu üyeleri, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.
 
KIZILAY SAMSUN BÖLGE KAN MERKZİ TÜRKİYE REKORU KIRDI

        Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından bir konuşma yapan Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşe GENÇ , “Milli mücadelemizin başladığı Samsun’da kuruluşumuzun 100. Yıl dönümümüzü kutluyoruz. Samsun şubemizle gurur duyuyoruz. Türk Kızılayımız bir yardım eli olarak insani yardım kuruluşu olarak merhameti ile tüm dünyada hala çok etkindir. Samsun Kızılay Bölge  Kan Merkezi, Türkiye ortalamasının üzerinde bir performans gösterdi. Türkiye'de Kızılay Kan toplama hedefini % 100 gerçekleştirirken Samsun bu hedefi % 120'ye taşıdı.
 
ESKİ RUH SAĞLIKLARI HASTANESİ SAĞLIK MÜZESİ OLUYOR

      Samsun Valisi İbrahim ŞAHİN de  konuşmasında şunları söyledi : “Bugün Kızılayımızın iftarı dolayısıyla beraberiz. Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. Türk Kızılayı özellikle son on beş yıldır ciddi ataklar yaptı. Çok güzel işler yapıyor. Sadece Türkiye’de değil, Türkiye dışında mazlum coğrafyaya giderseniz amblemini çokça görürsünüz.  Bizim eski akıl ve ruh hastalıkları hastanemizin Sağlık Müzesi'ne dönüştürülmesi ile ilgili düşüncemizi paylaştık, onlarında  bu yönde düşünceleri varmış. İnşallah Kızılay orasını sağlık müzesine dönüştürür. Sonucunda da Samsun’a güzel bir eser kazandırırız." dedi.

 
KIZILAY KAMPI ELDEN GEÇİRİLMELİ

Samsun Türk Kızılay Kampı'nın atıl bir şekilde durduğunu ifade eden Vali Şahin, " Bu kamp elden geçirilerek Kızılay'ın kullanımına sunulur, orada birtakım konferans, panel, toplantı salonları olursa Kızılay'ın faaliyetlerinde aktif bir rol alır. Güzel bir kan merkezi binası bitirildi. Özellikle Kızılay'da çalışan arkadaşlarımı kutluyorum. Samsun ekibi yoğun bir şekilde çalışıyor. Donör lafını çok seviyorum. Sizler bizim kan bankamızsınız. Özellikle sizlere çok teşekkür ediyorum. Şimdiden Ramazan Bayramınızı tebrik ediyor, sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum.” diye konuştu.

 

        Konuşmaların ardından Vali İbrahim ŞAHİN, Türk Kızılayı Genel Sekreteri Ayşe GENÇ’e günün anısına bandırma vapuru maketi hediye etti.      

 
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMSUN, TÜRK, KIZILAYI, 100, YAŞINDA,
Yorumlar
Haber Yazılımı