Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 01:11 Bu haber 1602 kez okundu
 
Samsun Tuti Kafe'de Aşık Erdemli Gecesi
Samsun'un kültürel etkinlikleri ile adını duyuran işletmesi Tuti Kafe Kültür ve Sanat Evi'nde dün akşam önemli bir programa düzenlendi.
SANAT Haberi
Samsun Tuti Kafe'de Aşık Erdemli Gecesi


Her Salı gecesi düzenlenen "Şiir akşamları"   programında dün akşam, Samsun'un ve Türkiye'nin önemli ve tanınmış  şair ve ozanlarından Aşık Erdemli mahlasıyla tanınan Sebahattin Dülger sahne aldı. 

Çok sayıda şiirseverin katıldığı ve  Nermin Eker'in sunuculuğunu yaptığı gecede, Aşık Erdemli, sazı ve sözü ile katılanlara unutulmaz anlar yaşattı. Sanatseverlerin yoğun ilgi gösterdiği programın her salı akşamı TUTİ Kafe Kültür ve Sanat Evi 'de devam edeceğini belirten İşletmeci İsmail Tutoğlu, " Kültürel zenginliklerimizi ve değerlerimizi yaşatmak herkesin görevi. Bizde bu sorumluluğun gereği olarak kültürümüze katkı sağlayan ustalarımıza, yaşarken değer vermek ve unutulmamalarını sağlamak adına bu tür etkinliklere evsahipliği yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Katılımcılara, emek verenlere ve destekleyenlere teşekkür ederim." dedi.

Aşık Erdemli ( Sebahattin Dülger)  Kimdir ?

1950 yılında Ardahan'ın Göle İlçesi'nde doğdu. Köy Enstitüsü Mezunu babası Posoflu Aşık İnani Cilavuz'un Samsun'un Çarşamba İlçesi'ne öğretmen olarak atanması ile Samsun'a geldi.
1969 Yılında LadikAkpınar Öğretmen Okulu'nu bitirdi. Hakkari'ye atandı. Askerliğinin ardından Samsun'un Tekkeköy İlçesi, Başköy İlkokulu'nda öğretmenliğe devam etti.
Türkiye'de bir çok önemli aşık ile programlar yaptı.Aşık Erdemli evli ve 2 çocuk babası.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, Tuti, Kafe'de, Aşık, Erdemli, Gecesi,
Yorumlar
Haber Yazılımı