Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 18:51 Bu haber 2566 kez okundu
 
Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde Rahvan At Yarışları Düzenleniyor
Çarşamba Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Çarşamba Rahvan At Yarışları, 28 Temmuz 2019 Pazar günü saat:11.00’da Yeşilırmak Doğal Yaşam Park’ında gerçekleşecek.
KÜLTÜR Haberi
Samsun'un Çarşamba İlçesi'nde Rahvan At Yarışları Düzenleniyor

Çarşamba Belediyesi’nin öncülüğünde, Türkiye Jokey Kulübü, Türkiye Yarış Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği, Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin dört bir yanından 100 yarış atının katılacağı Çarşamba Rahvan At Yarışları bu yıl da nefes kesecek. 11 gruptan oluşan Çarşamba Rahvan At Yarışlarında, Türkiye’de grubunda şampiyonluk yaşayan atlarda mücadele edecek.

 

BAŞKAN HALİT DOĞAN'DAN DAVET

 

Geleneksel ata sporlarını yaşatmak istediklerini vurgulayan Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan “At sporu ve at sevgisi bizlere atamızdan yadigar. Desteklemek ve yaşatmak, gelecek kuşaklara aktarmak bizim görevimiz. Tüm bu gayretlerle ata sporlarımızdan olan binicilik yeniden canlanmıştır. 28 Temmuz Pazar günü saat 11.00’de yapılacak olan Çarşamba Belediyesi Gelenekse Rahvan At Yarışlarımıza tüm halkımızı davet eder, katılacak olan yarışçılara başarılar dilerim.”dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'un, Çarşamba, İlçesi'nde, Rahvan, At, Yarışları, Düzenleniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı