Haber Detayı
18 Eylül 2020 - Cuma 17:23 Bu haber 3570 kez okundu
 
Samsun'un Saglik sektöründe İlk Kadın Genel Müdürü: Birsen Öztürk
Samsun Barosu ve Samsun Tabip Odası Başkanlıklarına Samsun'da ilk kez kadınların seçilmesinin ardından sağlık sektöründe de bir ilk yaşandı. Birsen Öztürk, Atasam Atakum Tıp Merkezi Genel Müdürlüğü'ne getirildi.
SAĞLIK Haberi
 Samsun'un Saglik sektöründe İlk Kadın Genel Müdürü:  Birsen Öztürk


 Uzmanlık alanı, operasyonel süreçlerin yönetimi olan Birsen Öztürk,  35 yıldır sağlık sektöründe. Öztürk, Samsun'da Tıp Merkezi Genel Müdürü olarak göreve atanan ilk kadın yönetici oldu.. 

 

Hastaneciliğin her departmanında fiilen görev alarak tabandan yetişen ve sektörde önemli başarılara imza atan başarılı yönetici, göreve başlar başlamaz Atasam Atakum Tıp Merkezi'nde farkını htirmeye başladı.

 

Çalışmalara ve branşların artırılması, doktor kadrosunun güçlendirilmesi için kolları sıvayan  Birsen Öztürk,  Atasam Atakum Tıp Merkezi'ne psikiyatri ve göz branşlarını hizmete açma çalışmalarını sürdürürürken,  gündüz hizmet veren merkezi yataklı tedavi kurumu haline getirme girşimlerini de tamamladı.  . Atasam Atakum Tıp Merkezi Aralık ayında yataklı tedavi hizmetleri de vermeye başlayacak.


1984 - 2005 yılları arasında OMÜ Tıp Fakültesi'nde  süpervisior hemşire, başhemşire yardımcılığı ve algoloji bölüm sorumlu hemşiresi olarak görev yapan Birsen Öztürk,  2 dönem Türk Hemşireler Derneği İl Başkan Yardımcısı, daha sonra da iki dönem il başkanı olarak görev yaptı. Birsen Öztük geçtiğimiz seçimlerde İYİ Parti Samsun Milletvekili Adayı olarak seçimlere katıldı.

 

Atasam Hastanesi Kurucu Müdürlüğü ve Hemşirelik Hizmetleri Müdürlüğü görevlerinde bulundu.  Medical Park Samsun Hastanesi'nde Hasta Hizmetleri Müdürlüğü görevine getirildi. Bu görevde yönetim deneyimini geliştiren Birsen Öztürk, Medikalpark Samsun Hastanesi Genel Müdür Yardımcılığı görevine atandı. Uzun süre burada görev yaptıktan sonra,   Medicalpark İstanbul Maltepe Hastanesi'nde görevlendirildi. Öztürk daha sonra,  Atasam Atakum Tıp Merkez 'nde Genel Müdür olarak göreve başladı.

 

"SAĞLIK TURİZMİ İLGİ ALANIM"

 

Sorularımızı cevaplandıran Birsen Öztürk, " Sağlık turizmi ilgi alanım. Son sekiz yıldır sağlık turizmi ile yakından ilgileniyorum.  Yurt dışı sağlık turizm ofislerine iş geliştirme konusunda danışmanlık veriyorum. Atatürk Üniversitesi mezunuyum sağlıl yönetiminde yüksek lisans yaptım. 35 yıldır sektördeyim. Hastaneciliğin nerdeyse her departmanında çalıştım. Operasyonel süreçlerin yönetimi uzmanlık alanım.   Tabandan yetişerek yükselen bir yöneticiyim. Sektördeki  gençlere tavsiyem  bir gün çalıştıkları hastanenin genel müdürü olabileceklerini düşünerek işlerini severek ve kendilerini sürekli yenileyerek çalışmalarıdır. Bizim işimizde başarı  gücünü insan sevgisinden ve birbirine saygısından alıyor.  Bu iki kılavuzu kullanan insanlar mutlaka mesleki  hayallerine ulaşırlar.

 

ATASAM ATAKUM TIP MERKEZİ'NİN DEĞİŞİMİNE HEP BİRLİKTE TANIK OLACAĞIZ

 

 Bu güne kadar edindiğim deneyimlerimi  Atakum'da yeni bir çatı altında yine atakum halkına hizmet etmek için kullanmak istiyorum. Amacım Atakum'da butik güvenilir. Kişiye özel hizmet veren bir sağlık konsepti yaratmaktır. Hep birlikte kısa bir süre sonra Atakum'da Atasam Tıp Merkezi'nin değişimine hep birlikte tanık olacağız. İnanıyorum ki bu değişime en büyük destek Atakum'da yaşayan kadınlardan, çocuklardan annelerden, babalardan ve arkadaşlardan gelecektir." dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun'un, Saglik, sektöründe, İlk, Kadın, Genel, Müdürü:, , Birsen, Öztürk,
Yorumlar
Haber Yazılımı