Haber Detayı
15 Ekim 2019 - Salı 13:13 Bu haber 1857 kez okundu
 
Samsun'un Tanıtımına 1.5 Milyon Dolarlık Kaynak
KATİD (Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği) ve Samsun Turizmciler Derneği'nin Ticaret Bakanlığı ile ortak hazırladığı Samsun'un tanıtımını amaçlayan 1.5 milyon dolarlık hibe projesi kabul edildi.
TURİZM Haberi
Samsun'un Tanıtımına 1.5 Milyon Dolarlık Kaynak

Samsun'da son günlerde hareketlenen turizmi geliştirme çalışmalarına en önemli katkı, KATİD (Karadeniz Turizm İşletmecileri Derneği) ve Samsun Turizmciler Derneği'nin Ticaret Bakanlığı ile ortak hibe projesi ile gelecek.

Samsun'un tanıtımına katkı sağlayacak olan ve 3 yıl sürecek projede, kATİD ve Samsun Turizmcileri Derneği'ne üye 27 işletmenin tanıtımı için ulusal ve uluslararası alanda çalışmalar yapılacak.

1.5 Milyon Dolarlık hibe projesinin kabul edildiğini  belirten Samsun Turizmcileri Derneği Başkanı Dilek Genç," Dernek olarak Samsun turizminne katkı sağlamak ve Samsun'un değerleri,ni tanıtmak, sektör çalışanlarını ve temsilccilerine destek olmak amacıyla  proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu güne kadar 4 proje yaptık.Sivil Toplum güçlendirilmesi , Ot yemekleri Festivali ve OKA Kooperratif Eğitimi projelerimizi hayata geçirdi. Bu son projemiz de başarılı olan diğer projelerimizin katklıları büyük.

Bu proje ile,KATİD ve Derneğimize üye olan otel, retoran acentalarla ilgili olarak ihtiyaç analizi yapılacak Eğitim , tanıtımi, pazarlama faaliyetleri planlanacak ve bu tesisler için belirlediğimiz her yıl 10 ülkede fuarlara katılınarak tanıtım faaliyetleri yapılacak. 3 yıl boyunca en az 30 tanıtım organizasyonu yapmayı planlıyoruz." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun'un, Tanıtımına, 1.5, Milyon, Dolarlık, Kaynak,
Yorumlar
Haber Yazılımı