Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 18:37 Bu haber 1110 kez okundu
 
Samsun Üniversitesi’nde 15 Temmuz Paneli
Samsun Üniversitesi (SAMÜ) tarafından Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Milli İrade Platformu katkılarıyla düzenlenen “15 Temmuz: Yenilenler, Yenilmeye Doymayanlar ve Pusuda Bekleyenler” adlı panel gerçekleştirildi.
- Haberi
Samsun  Üniversitesi’nde 15 Temmuz Paneli

 

Samsun Büyükşehir Belediyesi Atakum Kültür ve Sanat Merkezi'nde gerçekleşen ve moderatörlüğünü Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın'ın yaptığı panelde; Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Sakarya Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bünyamin Bezci ve Milli Eğitim Bakanlığı Başmüşaviri Dr. Necdet Subaşı konuşmacı olarak bulundu.

Panele Samsun Valisi Osman Kaymak, Atakum Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan V. Sg. Albay Ahmet Bahadır, SAMÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Selahattin Kaynak ve Prof. Dr. Aydın Mısırlıoğlu, Dekanlar, Yüksekokul Müdürleri, Genel Sekreter Doç. Dr. Salih Kesgin, genel sekreter yardımcıları, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, akademisyenler ve vatandaşlar katıldı.

 

 

“40 yıllık bir planın sonucunda 15 Temmuz’u yaşadık” 

Panelin açılış konuşmasını yapan Rektör Aydın, 15 Temmuz darbe girişimi ve peşinden yaşananların bir destan olduğunu, dünyada çok az topluma nasip olan bir süreç yaşadığımızı belirterek, 1970'lerden itibaren 40 yıllık bir plan yapıldığını ve planın uygulanması esnasında tamamen spontane şekilde, hiçbir hazırlığı olmadan bu halkın liderinin çağrısıyla sokaklara döküldüğünü ve ölümüne bu darbe kalkışmasına karşı durduğunu, dünyada başka bir yerde böylesi bir direnişin yaşanamayacağını ifade etti.

Güvenlik Politikaları Uzmanı Mete Yarar, Prof. Dr. Bünyamin Bezci, Dr. Necdet Subaşı, sunum yaptı.

Aydın’ın konuşmasının ardından Vali Kaymak panelistlere hediye takdim etti

Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun, , Üniversitesi’nde, 15, Temmuz, Paneli,
Yorumlar
Haber Yazılımı