Haber Detayı
08 Ağustos 2019 - Perşembe 01:15 Bu haber 1965 kez okundu
 
Samsun Üniversitesi Pilot Yetiştiriyor
Samsun Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi bünyesinde faaliyet gösteren Uçuş Akademisi, düzenlediği eğitim programları ile pilot yetiştirmeye devam ediyor.
EĞİTİM Haberi
Samsun Üniversitesi Pilot Yetiştiriyor

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Samsun Üniversitesi Uçuş Akademisinin diğer eğitim kurumlarından farklı bir ortamda eğitim faaliyetlerini sürdürdüğünü, kendine ait pist imkânları, hangarları, eğitim uçakları ve uçuş simülatörü ile birlikte genç pilot adaylarını yetiştirerek Türk Havacılık Sektörüne katkı sağladığını ifade etti.

 

Ülkemizin artan pilot ihtiyacını karşılamak amacı ile kamu kurum ve kuruluşları ile işbirliği içerisinde çalışarak kamu ve özel sektörde görev yapacak pilot adaylarının yetişmesine hizmet veren Uçuş Akademisinin öğretmen kadrosunu ve filosunu genişletmeye devam ettiğini belirten Rektör Aydın, Akademinin Avrupa Havacılık Emniyet Ajansı (EASA) ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen standartlara sahip olduğunu, aday pilotlara uluslararası standartlarda deneyimli uçuş öğretmenleri ile en iyi kalitede havacılık eğitimi verdiğini belirtti.

 

 Dünya standartlarında pilotaj eğitimi ile sadece ülkemizin değil, başka ülkelerin de pilot ihtiyacını karşılanmasına hizmet eden Uçuş Akademisinin, mevcut uçak parkını genişleterek kapasitesini artıracaklarını da belirten Rektör Aydın, havacılık ve uzay sanayisiyle ilgili imalat, üretim ve yazılım mühendisliğini de en üst seviyeye çıkarmayı amaçladıklarını sözlerine ekledi.

 

Samsun Üniversitesinin Ballıca kampüsündeki 19 Mayıs Havaalanı ana üssünde eğitimlerini sürdüren Uçuş Akademisi anlaşmalı olduğu Çarşamba, Ordu-Giresun, Trabzon, Sinop, Tokat, Kastamonu, Kapadokya, Adana gibi havaalanları ile de faaliyetlerini sürdürüyor.

 

Akademide pilot olmak için müracaat edeceklerin programın türüne göre 25 bin ile 70 bin lira arasında para ödemesi gerekiyor.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Üniversitesi, Pilot, Yetiştiriyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı