Haber Detayı
13 Kasım 2019 - Çarşamba 17:33 Bu haber 841 kez okundu
 
Samsun Valiliği Denetledi, Hastane Kantinlerinde Fiyatlar Düştü
Samsun'da hastane kantinlerindeki fahiş fiyat uygulamasına denetim geldi, fiyatlar düştü
ASAYİŞ Haberi
Samsun Valiliği Denetledi, Hastane Kantinlerinde Fiyatlar Düştü

 

Samsun Valiliği Sanayi Ticaret İl Müdürlüğü Samsun'daki Fiyat Hareketliliklerinin Takip Edildiğini belirterek hastane kantinlerindeki fahiş fiyatlarının denetlendiğini ve fiyatların düştüğünü açıkladı.

Samsun Vliliği'nin bu açıklaması denetimlerin yapılmadığı, basında yeralınca akıllarına geldiği tartışmalarını da gündeme getirdi.


Samsun Valiliği Ticaret Müdürlüğü'nden konu ile ilgili olarak yapılan açıkama şöyle: "Tüketicinin sağlık ve güvenliği ile ekonomik çıkarlarını koruyucu, zararlarını tazmin edici, tüketiciyi aydınlatıcı ve bilinçlendirici önlemleri almak üzere, 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamalar Yönetmeliği kapsamında ilimiz genelinde bulunan hastane kantinlerimizde ve diğer piyasalarda oluşan fiyat hareketleri sürekli takip edilmektedir. Geçtiğimiz günlerde İlimiz yerel basınında çıkan haberlerde hastane kantinlerinde yüksek fiyatla satış yapıldığı gündeme gelmiştir. 

     Konu ile ilgili olarak Valiliğimize bağlı Ticaret İl Müdürlüğü ekipleri tarafından mezkur kanun ve yönetmelik kapsamında yerinde denetimler gerçekleştirilmiş, yapılan çalışmalar sonucunda hastane kantinlerinde bir çok üründe indirim sağlandığı görülmüştür.

        Ticaret İl Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bundan sonraki süreçte de denetimlere devam edilecektir.  "
 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valiliği, Denetledi,, Hastane, Kantinlerinde, Fiyatlar, Düştü,
Yorumlar
Haber Yazılımı