Haber Detayı
20 Haziran 2019 - Perşembe 17:54 Bu haber 2284 kez okundu
 
Samsun Valiliği Plaj Yasağını Kaldırdı
Samsun Valiliği, Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası plajlarında Samsun Büyükşehir Belediyesince (SASKİ Genel Müdürlüğü) temizlik çalışmalarının yapılması ve bu çalışmalar sonuçlanana kadar plajların geçici olarak halkın kullanımına kapatılması kararının kaldırıldığını açıkladı.
YAŞAM Haberi
Samsun Valiliği Plaj  Yasağını Kaldırdı

Valilik Konu İle ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: "Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı SASKİ Genel Müdürlüğü, Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası plajlarında temizlik çalışmalarını yapmış olup, İl Sağlık Müdürlüğü’nün her iki halk plajından 12.06.2019 ve 17.06.2019 tarihlerinde ayrı ayrı aldığı izleme numuneleri sonuçlarının ‘Mavi Bayrak ve Yüzme Suyu İçin’ sınır değerleri sağladığı görülmüştür. Söz konusu analiz sonuçları https://yuzme.saglik.gov.tr/ adresinde yayımlanmaktadır.

Sonuç olarak Çatalçam Polis Okulu ve Taflan Un Fabrikası olarak ifade edilen iki adet halk plajının halkın kullanımına açılması uygun olup, ilimizdeki plajlar hakkında bilgilere https://yuzme.saglik.gov.tr/ (Yüzme Suyu Takip Sistemi) adresinden ulaşılabilmektedir."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valiliği, Plaj, , Yasağını, Kaldırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı