Haber Detayı
25 Kasım 2021 - Perşembe 12:11 Bu haber 757 kez okundu
 
Samsun Valisi Dağlı'dan Kadına Şiddet Mesajı
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” Mesajı yayımladı.
YAŞAM Haberi
Samsun Valisi Dağlı'dan Kadına Şiddet Mesajı

Vali, Dağlı Mesajında Şunları söyledi:

"Kadınlarımıza hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek ve onlar için yapabileceğimiz her çalışmayı irdeleyip güzel bir yaşam sürmelerini sağlamak adına 25 Kasım, “Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” olarak ilan edilmiştir.

Kadınların temel hak ve özgürlüklerinin kullanımını engelleyen, toplumsal kaynaklardan yararlanmalarını sınırlandıran, genel olarak toplumsal ve ekonomik gelişme üzerinde olumsuz etkiler yapan kadına yönelik şiddetle, çağdaş dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkin mücadele edilmektedir.

Kadına karşı sergilenecek her türlü şiddet, kadınların en temel hakkı olan insan haklarının ihlali anlamına gelmektedir. Kadına şiddetin önlenmesinde eğitimin önemi büyüktür ve bu aşamada görevin en büyüğü sevgili öğretmenlerimize ve eğitimin ilk basamağı olan aile eğitiminde anne ve babalarımıza düşmektedir.

Anne, kız kardeş, eş ve evlat olarak varlığı ile dünyamızı güzelleştiren kadınlarımız, sevgi ve özverinin en güzelini hak etmektedir ve bu konuda herkes üzerine düşeni yapmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü”nün dünyada ve ülkemizde kadına yönelik şiddetin önlenmesi, kadın haklarının korunması ve geliştirilmesine katkı sağlayacak çalışmalara ışık tutması temennisi ile tüm kadınlarımızın mutlu, sağlıklı ve sevgi dolu bir dünyada yaşamalarını diliyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Dağlı'dan, Kadına, Şiddet, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı