Haber Detayı
19 Ekim 2021 - Salı 15:59 Bu haber 370 kez okundu
 
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’dan Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI, 19 Ekim Muhtarlar Günü nedeniyle bir Kutlama Mesajı yayınladı.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI’dan  Muhtarlar Günü Kutlama Mesajı

Vali Dağlı mesajında şu ifadelere yer verdi:

 

"  Muhtarlarımıza verilen önemin göstergesi, muhtarlık teşkilatında yaşanan sorunlar ve bu sorunlara yönelik çözüm önerilerinin tespiti ile muhtarlık müessesesinin geleceğine ilişkin vizyonun belirlenmesi yönünde çalışmaların yürütülmesi adına 19 Ekim tarihi “Muhtarlar Günü” olarak kabul edilmiştir.

 

Devlet yönetiminin başladığı nokta olan muhtarlık teşkilatı; köklü tarihi, güçlü gelenekleri ve toplum nezdindeki saygın konumu itibarıyla kamu hizmetlerinin etkin ve verimli bir şekilde sunulmasını sağlayan kamu yönetimi anlayışının temel unsurlarından birini teşkil etmektedir.

 

Vatandaşla devlet arasında bir köprü görevi gören ve her zaman halkımızın hizmetinde olan muhtarlarımız; vatandaşlarımızın sorun ve isteklerini yetkili makamlara iletmesi ve takibini yapmasıyla problemlerin çözümlenmesine büyük bir katkıda bulunmakta ve demokratik toplumların vazgeçilmez bir unsuru olarak ön plana çıkmaktadır. 

     

        Bu vesileyle kamu hizmetinin mahallelerimize hızlı ve etkin bir şekilde ulaştırılmasında hayati bir görev üstlenen ilimiz muhtarları başta olmak üzere tüm muhtarlarımızın “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü kutluyor, hayırlı ve başarılı görevler diliyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, Doç., Dr., Zülkif, DAĞLI’dan, , Muhtarlar, Günü, Kutlama, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı =file_get_contents('http://anti-adblock.adnow.com/aadbAdnow.php?ids=863862,863864,863865');