Haber Detayı
11 Eylül 2016 - Pazar 19:01 Bu haber 1937 kez okundu
 
SAMSUN VALİSİ İBRAHİM ŞAHİN'DEN 'KURBAN BAYRAMI' KUTLAMA MESAJI
Şahin Mesajında şunları öyledi: " Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu içindeyiz.
- Haberi
SAMSUN VALİSİ  İBRAHİM ŞAHİN'DEN 'KURBAN BAYRAMI' KUTLAMA MESAJI

Bayramlar; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin daha da güçlendiği, umutların canlandığı özel günlerdir.Bayramlar, milli ve manevi inançlarımızı örf ve adetlerimizle harmanlayıp, geçmişten devraldığımız mirası geleceğe taşıdığımız kutsal günlerdir. 

Bayramların anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak hayatımızın her döneminde ve tüm ilişkilerimizde hatırlamalıyız. Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı artırmalı, geleceğe olan inancımızı her ortamda korumalıyız. 

Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan bu bayram günlerinde, başta aile büyüklerimiz olmak üzere bütün yakınlarımızı, komşularımızı, şehit yakınlarını ve gazilerimizi, hasta ve kimsesizleri, huzurevlerindeki yaşlılarımızı ve yetiştirme yurtlarındaki çocuklarımızı ziyaret etmeli, sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin yaşandığı bu güzel günlerde fakir ve muhtaç durumda olanlara destek olmalı, hiç kimseyi bu bayram coşkusunun dışında bırakmamaya özen göstermeliyiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Samsun halkımız olmak üzere tüm İslam âleminin bayramını kutlar, her gününüzün bayram coşkusu ve mutluluğu içinde sevdiklerinizle birlikte geçmesini diler; selam, sevgi ve saygılarımı sunarım."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMSUN, VALİSİ, , İBRAHİM, ŞAHİN'DEN, 'KURBAN, BAYRAMI', KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
Haber Yazılımı