Haber Detayı
08 Ekim 2019 - Salı 20:00 Bu haber 305 kez okundu
 
Samsun Valisi'nden Yaşlılara Ziyaret
Samsun Valisi Osman Kaymak ve eşi Emine Kaymak Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Canik ilçesinde bulunan Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’ndeki yaşlıları ziyaret etti.
- Haberi
Samsun Valisi'nden Yaşlılara Ziyaret

 

Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü’nde kalan yaşlılara eşi Emine Kaymak  ile birlikte gül dağıtarak sohbet eden Vali Osman Kaymak,  Bir toplum yaşlılarına iyi bakmıyorsa, ihmal ediyorsa yarın kendileri için daha kötü şartların geleceğini bilmesi lazım. Sizler bizim için kıymetlisiniz. Devletimiz sizler için her türlü imkanı hazırlıyor. Sizlerden tek isteğimiz devletimize ve milletimize dua etmeniz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da yaşlılarımıza, engellilerimize, yetimlerimize, garip-gurabaya iyi bakmamız yönünde sürekli talimatlarını veriyor. Bunlar sosyal devletin gerekliliğidir. Biz de Samsun’da 100 milyon TL’nin üzerinde bakım hizmeti ücreti ödüyoruz. Devletimiz ihtiyacı olana kömürünü veriyor, evde bakım ihtiyacı olana eleman gönderiyor. Türkiye Cumhuriyeti son yıllarda Avrupa devletlerinin üzerinde sosyal yardım yapıyor ve vatandaşına sahip çıkıyor. Bu güçlü devlet olmanın sonucudur.” şeklinde konuştu.


Konuşmasının ardından yaşlılarla birlikte pasta kesen Vali Osman Kaymak, daha sonra Ayak Bakım Merkezi sahibi iş insanı Evrim Fatoş Aktaş’ın çalışanlarıyla birlikte yaşlılara gönüllü olarak yaptığı bakım uygulamasını inceleyerek, bilgi aldı ve teşekkür etti.

 

Ziyarete ayrıca Vali Yardımcısı Mehmet Aktaş, Canik Kaymakamı Mahmat Halal ile Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Tekin Balcı katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi'nden, Yaşlılara, Ziyaret,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun Valisi'nden Yaşlılara Ziyaret
Samsun Valisi'nden Yaşlılara Ziyaret
Samsun Valisi'nden Yaşlılara Ziyaret
Samsun Valisi'nden Yaşlılara Ziyaret
Yorumlar
Haber Yazılımı