Haber Detayı
12 Haziran 2020 - Cuma 23:09 Bu haber 2391 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak Çarşamba Türküsü İle Veda Etti
Samsun Valiliğinden mülkiye başmüfettişliği görevine atanan Vali Osman Kaymak, basın mensuplarına 'Çarşamba Türküsü' ile veda etti.
YEREL YÖNETİM Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak Çarşamba Türküsü İle Veda Etti

Osman Kaymak, 13 Haziran 2017 tarihli kararname ile atandığı Samsun Valiliğinden, 9 Haziran 2020 tarihli valiler kararnamesi ile mülkiye başmüfettişliği görevine tayin oldu. Görev yaptığı süre içinde Samsun'da çok sevilen Osman  Kaymak, Sevgi Kafe'de basın kuruluşlarının temsilcileri ile veda kahvaltısında bir araya geldi. Osman Kaymak, kahvaltının başlangıcında ve sonunda iki kez  "Çarşamba Türküsü"nü dinletti.

  
MÜLKİYE MÜFETTİŞLİĞİNE ATANMAYI BEKLEMİYORDUM

Kahvaltının sonunda gazetecileri dinleyen Osman Kaymak, bir de konuşma yaptı.  Samsun'u ve Sumsunluları çok sevdiğini belirten Vali Kaymak, "Bizi bu göreve getiren Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Bu bir bayrak yarışıdır. Mülkiye müfettişliğine atanmayı beklemiyordum. Çünkü işlerimi düzgün yaptığımı düşünüyorum. Ama böyle bir atamanın olmasından dolayı da üzülmüş değilim. Çünkü şuna inanıyorum: İnsanların bir yerde içecek suyu bitmişse, o bir vesileyle oradan gider. Samsun'un bana kattığı çok şey var. Buradan ayrılmamın bir üzüntüsü var. Görev yaptığımız yerleri memleketimiz, mesai arkadaşlarımızı da kardeşimiz olarak görüyoruz. Bu makamlar hizmet makamlarıdır. 30 yıllık memurluk hayatımızda hep aşkla, şevkle çalıştık" dedi.  

 

SAMSUNSPOR'UN 3 BÜYÜKLERLE MAÇINA DAVET EDİLMEYİ BEKLİYORUM

 

Konuşmasında Samsunspor'dan da sözeden Vali Osman Kaymak, " Samsun'da  Trabzon gibi bir futbol kenti. Samsunspor taraftarının muhteşem ilgisi karşısında Samsunspor'la ilgilenmeyecek, destek vermeyecek yönetici olmaz. Samsunspro'umuz da Süper Lige çıkma yolunda emin ve sağlam adımlarla yükseliyor. Kulüp Başkanımız Yüksel Yıldırım beni aradı. Samsunspor'a katkı ve desteklerimiz için teşekkür etti. Maçlara beklediklerini söyledi. Ben de ona Süper Lig'de 3 Büyüklerle yapılacak maçlar davet beklediğimi söyledim." dedi.

 

 Osman Kaymak, toplantının sonunda 'Çarşamba Türküsü'nü tekrar çaldırarak basın mensuplarıyla vedalaştı. Kaymak'ın türkü çaldığı sırada duygulandığı gözlendi. Programın sonunda toplu halde objektiflere poz verildi.

Toplantıda Basın İlan Kurumu Samsun Şube Müdürü Mustafa Bayraktar ve İletişim Başkanlığı Samsun Bölge Müdürü Volkan Toptaş da hazır bulundu.
Vali Osman Kaymak'ın önümüzdeki hafta içinde Samsun'dan ayrılacağı öğrenildi.


İŞTE O TÜRKÜ

Çarşamba dedikleri 
Şekerdir yedikleri 
Hiç aklımdan çıkmıyor 
O yarin dedikleri 

Çarşambanın ortasında akıyor ırmak 
Her yiğidin karı değil sözünde durmak 
Ben Samsuna gidemiyom kar olmayınca 
Samsun bana haram olsun yar olmayınca 

Çarşamba yazıları 
Körpedir kuzuları 
Allah alnıma yazmış 
Bu kara yazıları 

Ben Samsuna tütün ektim seller mi aldı 
Küçücükten bir yar sevdim eller mi aldı 
Telgırafın direklerinin rengi kurşuni 
Genç yaşımda atma bana mavzer kurşuni


 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak, Çarşamba, Türküsü, İle, Veda, Etti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı