Haber Detayı
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 00:06 Bu haber 700 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak Davet Mektubu dağıttı
Samsun Valisi Osman Kaymak, Milli Mücadelenin başlangıç tarihi 19 Mayıs 1919'un 100.Yılı kutlama etkinlikleri kapsamında, Türk Bayrağı, 100.Yıl logolu flama, 19-20 Mayıs 1919 tarihli gazeteler ve kutlama etkinliklerine davet mektubu dağıttı.
GÜNDEM Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak Davet Mektubu dağıttı

 İstiklal Caddesi esnafına ve vatandaşlara yönelik etkinlikte Vali Osman Kaymak'a  tiyatro sanatçıları da eşilik etti.

Vali Osman Kaymak İstiklal Caddesinde yaptığı açıklamasında, “ Bu yıl  Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Milli Mücadeleyi başlatışlarının 100. Yıl dönümü. Bu çerçevede ilimizde birçok etkinlik düzenliyoruz. Bu etkinlikler için ilimize çok sayıda insanımız geldi ve şu an ilimizde bütün otellerimiz ve misafirhanelerimiz dolu. Samsun 100.Yıl coşkusunu büyük bir heyecan içerisinde yaşıyor. Tüm Samsunlular olarak 19 Mayıs şehri olmaktan, ilkadım şehri olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. 
Çünkü Mustafa Kemal Atatürk, kurtuluş mücadelesini bu şehirden başlattı. Bu şehrin insanı da bundan dolayı büyük bir coşku ve heyecan içerisinde. Amacımız, Milli Mücadele ruhunun gençliğe aktarılmasıdır. Çünkü bu günlere kolay gelinmedi. Gençlerin bu günlere kolay gelinmediğini anlamaları ve idrak etmeleri gerekiyor. Samsun'da yakılan bağımsızlık meşalesi kısa zamanda bu topraklar üzerinde yaşayan bütün yüreklerin ateşi ve coşkusuyla büyük bedeller ödenerek mucizevi bir zaferle taçlandırıldı.” dedi.


 Bu çerçevede  İstiklal Caddesi'nde esnaflara ve vatandaşlara tiyatro sanatçıları ile birlikte Türk Bayrağı, 100.Yıl logolu flama, 19-20 Mayıs 1919 tarihli gazeteleri ve kutlama etkinliklerine davet mektubu dağıtan Vali Osman Kaymak, “ Bütün çabamız Türkiye Cumhuriyeti’nin ilelebet yaşaması ve yaşatılmasıdır. Bu etkinlikler yıl sonuna kadar devam edecek. Bizler bu Milli Mücadele ruhunun Samsun’dan bütün Anadolu’ya yayılmasını istiyoruz. 

 Milli Mücadelenin 100.Yılında ilimizde gerçekleştirilen etkinliklere Samsunlu vatandaşlarımızın büyük katkısını bekliyoruz. Bu etkinlikleri Valilik bünyesinde açmış olduğumuz Samsun 2019 Web sitesinden duyuruyoruz. Biz aynı zamanda Samsun’u da tanıtmaya çalışıyoruz. Gelen misafirlere herkesin anlayışlı olmasını istiyoruz. Bu bayram hepimizin bayramı. Herkesi bu coşkuya katılmaya, tek yürek olmaya, iş yerlerimizi, evlerimizi, balkonlarımızı, pencerelerimizi, sokaklarımızı atalarımızın asil kanından doğan şanlı Türk Bayrağımızla süslemeye, 19 Mayıs coşkusunu hep birlikte yaşamak için tüm etkinliklere davet ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak, Davet, Mektubu, dağıttı,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Samsun Valisi Osman Kaymak Davet Mektubu dağıttı
Samsun Valisi Osman Kaymak Davet Mektubu dağıttı
Samsun Valisi Osman Kaymak Davet Mektubu dağıttı
Samsun Valisi Osman Kaymak Davet Mektubu dağıttı
Yorumlar
Haber Yazılımı