Haber Detayı
02 Aralık 2019 - Pazartesi 17:17 Bu haber 870 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak’ın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı
Samsun Valisi Osman Kaymak 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı
- Haberi
Samsun Valisi  Osman Kaymak’ın ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ Mesajı

Samsun Valisi Osman Kaymak  mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Engelli veya engelsiz tüm yurttaşlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmesi, fırsat eşitliğinden yararlanması ve hiçbir ayrımcılığa uğramadan haklarının korunması geleceğe güvenle bakmamızın temel şartıdır.

Birleşmiş Milletler tarafından Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık günü, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir.

Ülkemizde engelli bireylerin yasal haklarının ve yaşam koşullarının iyileştirilmesine yönelik uygulanan sosyal politikalar ile engelli vatandaşlarımıza hem ekonomik yönden hem de sosyal yönden önemli haklar sağlanmıştır.

Özel gereksinimi olan vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, karşılaşabilecekleri tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak, aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek, hepimizin ortak sorumluluğudur. 

Engelli bireylerimizin toplumsal hayatta varlık göstermeleri ve kendilerine yer bulmaları, şüphesiz tüm toplumu zenginleştirecek ve güçlendirecektir.

Bu duygularla, yaşamın her anında hatırlanması gereken engelli kardeşlerimizin, toplumsal hassasiyet ve duyarlılığın artmasına vesile olacağına inandığımız 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir hayat sürmelerini temenni ediyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, , Osman, Kaymak’ın, ‘3, Aralık, Dünya, Engelliler, Günü’, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı