Haber Detayı
15 Nisan 2019 - Pazartesi 17:42 Bu haber 1002 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak Konuk çocuklarla bir araya geldi
Samsun Valisi Osman Kaymak, 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği etkinlikleri kapsamında 39 ülkeden ilimize gelen çocuklar ve onları misafir eden Samsunlu çocuklarla Büyükşehir Sanat Merkezi’nde bir araya geldi.
- Haberi
Samsun Valisi  Osman Kaymak Konuk çocuklarla bir araya geldi

Program öncesi Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Demir yaptığı konuşmasında, “41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği’nin Samsun’da olması bizleri son derece memnun etmiştir. Çok önemli bir organizasyondur. Büyükşehir Belediyesi olarak misafirlerimizi Samsun’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Vali Osman Kaymak, “Sevgili çocuklar, Samsun’a ve ülkemize hoş geldiniz. 41. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği bu sene Samsun’da yapılıyor. Misafirlerimizi Samsun’da ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk 23 Nisan’ı çocuklara armağan etti. TRT Genel Müdürlüğümüz tarafından 1979’dan itibaren 23 Nisan Çocuk Şenliği’ni her yıl bütün dünya çocuklarının kutlayacağı bir bayram havasında kutluyoruz. Zaman zaman değişik  illerde yapılan etkinlik bu sene Samsun’da yapılmaktadır.

Samsunlular olarak bundan son derece mutluyuz, onurluyuz ve gururluyuz. Çocukları evlerinde misafir eden ailelere çok teşekkür ediyorum. Gerçekten Samsunlular Türk misafirperverliğinin, Türk konukseverliğinin en güzel örneklerini gösteriyorlar. Ümit ediyorum ki çocuklarımız Samsun’dan ve Türkiye’den ayrıldıklarında gerçekten çok mutlu güzel hatıralarla ayrılacaklar. Samsun’u ve Türkiye’yi unutmayacaklar. Samsun ve Türkiye’nin gönüllü elçisi olacak ve Türk kültürünü tanıyacaklar. İnşallah yapılacak bu programlar dünya barışına ve Türk dostluğuna vesile olur. Ben programlara emek veren TRT yetkililerine, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve Büyükşehir Belediyemize çok teşekkür ediyor, hepinize sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilimize gelen çocuklarla, onları misafir eden Samsunlu çocuklarımıza hediye vererek; dünya çocuklarının ülkelerine özel hediyelerini kabul etti.

Programa ayrıca, TRT Genel Müdürlüğü Televizyon Dairesi Başkanı Ahmet Muhsin Yıldırım, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, TRT yetkilileri, 39 ülkeden ilimize gelen çocuklar ve grup liderleri, dünya çocuklarını misafir eden Samsunlu çocuklar ve aileleri katıldı.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, , Osman, Kaymak, Konuk, çocuklarla, bir, araya, geldi,
Yorumlar
Haber Yazılımı