Haber Detayı
09 Kasım 2018 - Cuma 19:14 Bu haber 1995 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak: " Sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz"
Samsun Valisi Osman Kaymak, Mustafa Kemal Atatürk'ün aramızdan ayrılışının 80. Yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda Atatürk'ün bizlere bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar bıraktığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak:

Samsun Valisi Osman Kaymak mesajında şu görüşleri paylaştı: 

"Cumhuriyetimizin Kurucusu, bağımsızlığımızın mimarı, büyük lider Mustafa Kemal ATATÜRK’ü aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde, sevgi, saygı ve minnetle anıyoruz.

 

ATATÜRK, 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basarak yok edilmek istenen ulusumuzu ayağa kaldırmış, yanmış, yıkılmış yurt toprakları üzerinde yeni bir devlet kurarak, çağdaş dünyayla bütünleşmemizi sağlamış, bizlere demokratik bir Cumhuriyet, bağımsız bir ülke ve aydınlık yarınlar armağan etmiştir.

 

10 Kasım'lar, sadece yas günü değil, ATATÜRK’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte ilerlememizi hatırlatan günler olmalıdır.

 

ATATÜRK’ün bize emanet ettiği bu cennet vatanın ve Cumhuriyet'in, ilelebet var olması için göstereceğimiz çaba, O'na olan saygımızın en güzel ifadesi olacaktır.

 

Milletimiz hiçbir zaman Atatürk’ü unutmamıştır ve unutmayacaktır. Milletimiz, bağımsızlık savaşımızın önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu ATATÜRK'ü sonsuza kadar gönlünde yaşatmayı sürdürecektir. 

 

Bu duygu ve düşüncelerle yurdumuzun kurtarıcısı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve vatanımız için canlarını veren tüm  şehitlerimizi bir kez daha minnet, rahmet ve şükranla anıyorum.

 

Ruhları şad olsun.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak:, ", Sevgi,, saygı, ve, minnetle, anıyoruz",
Yorumlar
Haber Yazılımı