Haber Detayı
09 Ocak 2020 - Perşembe 20:31 Bu haber 912 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 10 Ocak Mesajı
Samsun Valisi Osman Kaymak, 10 OcakÇalışan Gazeteciler Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayınladı
SİYASET Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 10 Ocak Mesajı

 

Osman Kaymak Mesajında Şu İfadelere yer verdi:

 

"Gazetecilik mesleği, çağımızın en saygın ve dinamik mesleklerinden biridir. Mesleğin getirdiği çeşitli sıkıntılara katlanarak, halkı bilgilendirme ve aydınlatma görevini yüksek bir sorumlulukla yerine getiren gazetecilerin, sosyal ve ekonomik haklarını düzenleyen yasanın kabulüyle, 10 Ocak tarihi, 'Çalışan Gazeteciler Günü' olarak kutlanmaktadır.

 

Yoğun bilgi akışının olduğu günümüzde ifade ve basın özgürlüğü yalnızca temel bir hak ve iletişim aracı olarak değil, toplumsal işlevi dolayısıyla da önem kazanmaktadır. Bununla birlikte toplumun genel talep ve görüşlerini kamuoyuna yansıtma görevi üstlenen basın mensuplarımız, bu yönüyle milletin duygularına tercüman, düşüncelerine ses olmaktadır.

 

Şehrini bilen, şehrinin ruhunu okuyan, değerlerinin muhafazasını vazife kabul eden bir basın gücüne sahip olduğu için Samsunumuzun çok şanslı bir il olduğunu düşünüyorum.

 

19 Mayıs 1919’ un 100.Yılı kapsamında İlimizde düzenlenen etkinliklerin koordinasyonunda, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılmasında göstermiş oldukları üstün gayret ve fedakarca çalışmalarından dolayı İlimizdeki tüm basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

 

Bu düşüncelerle, doğru ve objektif haberlerle kamuoyunu bilgilendirerek,  şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna önemli katkılarda bulunan siz gazetecilerimizin; 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü en içten dileklerimle kutluyor,  meslek hayatınızda başarılar diliyorum."

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak'tan, 10, Ocak, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı