Haber Detayı
13 Mart 2019 - Çarşamba 17:41 Bu haber 3438 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı
Samsun Valisi Osman Kaymak, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
- Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 14 Mart Tıp Bayramı Mesajı

 

"Hekimlik mesleği  kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür!"

 

Vali Kaymak mesajında şunları söyledi: 
  
"İnsanların sağlıklı ve mutlu bir yaşam sürmeleri için hizmet etmeyi amaçlayan tıp bilimi sürekli ilerleme içindedir. “Önce insan“ anlayışının benimsendiği günümüz dünyasında, herkesin kaliteli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi çağdaşlığın en temel şartıdır. Sosyal devletin en önemli özelliklerinden birisi, tüm vatandaşlarına zamanında ve yeterli sağlık hizmeti verebilmesidir.
 
İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ve tüm toplumların en önemli hedefidir. Bu nedenle hekimlik mesleği önemini hiçbir zaman kaybetmemiş, kutsal bir meslek olarak kabul görmüştür.
 
Samsun ilimizin sağlık hizmetlerinde ortalama standartların üstünde olması, sağlık çalışanlarının övünç vesilesidir. Tıp alanında bu gelişmeler yaşanırken, vatandaşlarımıza kolay, erişilebilir ve etkin sağlık hizmeti sunabilmek için en büyük görev başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarına düşmektedir.
 
İnsan ve toplum sağlığını korumak, gece gündüz demeden şartlar nasıl olursa olsun, insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak için büyük bir fedakârlık gösteren hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız, kutsal bir görevi yerine getirmektedirler.
 
Şüphesiz vatandaşlarımızın da her koşulda sağlık hizmeti veren personele karşı, daha anlayışlı ve duyarlı olmaları büyük önem taşımaktadır.
 
Bu vesileyle, kendilerini insan hayatını korumaya ve kurtarmaya vakfetmiş, gayesi insanı yaşatmak olan tüm hekimlerimizin ve fedakâr sağlık çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak'tan, 14, Mart, Tıp, Bayramı, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı