Haber Detayı
20 Ocak 2020 - Pazartesi 14:06 Bu haber 486 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 20 Ocak 1989 Mesajı
Samsun Valisi Osman Kaymak, 20 Ocak 1989 yılında meydana gelen ve 5 kişinin yaşamını yitirdiği Samsunspor otobüsünün geçirdiği kazanın yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SPOR Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 20 Ocak 1989 Mesajı

Vali Osman Kaymak mesajında şu ifadelere yer verdi: "20 Ocak 1989, Ülkemiz sporunun en acı hadiselerinden biri olarak tarihe geçen, Samsunsporumuzun, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK armalı formasının kırmızı ve beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan elim kazanın yıldönümüdür.

 

Tarifsiz acı yaşadığımız bu olayın 31. yılında, Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomic ve otobüs şoförü Asım Özkan'ı rahmetle anıyorum.

 

Ülkemizin, Samsunumuzun ve tüm spor camiasının yüreğinde htiği ve  ortak acısı haline gelmiş bu tür kazaların ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum.

 

Türk futboluna kazandırdığı yıldızlar ve her zaman takımına sahip çıkan büyük taraftarıyla spor kenti olan Samsun’da, ilimizi en iyi şekilde temsil eden Samsunspor’un maçlarını büyük bir ilgi ve heyecanla takip ediyorum. Şehrin her kesimini bütünleştiren, bir hedef doğrultusunda birleştiren, şehrimizin markası ve ortak paydası olan Samsunsporumuzun başarısı için çaba gösteren herkese teşekkür eder, başarılar dilerim.

 

Bu düşüncelerle; 31 yıl önce yüreğimizi yakan kazayla, hayatlarının baharında bize veda eden Samsunsporlu kardeşlerimi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak'tan, 20, Ocak, 1989, Mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı