Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 15:37 Bu haber 1816 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü kutlaması
Samsun Valisi Osman Kaymak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 83. yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
SİYASET Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü  kutlaması

Samsun Valisi Osman Kaymak, 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 83. yıldönümünü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

 

Vali Osman Kaymak mesajında şunları söyledi: "

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü ve aynı zamanda kadınlarımıza Seçme ve Seçilme Hakkının verilişinin 83. yıldönümünü hep birlikte kutluyoruz. 

Türk kadını, tarihimizin en eski dönemlerinden bulunduğumuz çağa kadar toplumsal hayatımızın, millet ve devlet yapımızın odağında yer almış, her dönemde ihtiyaç htiğimiz fedakârlıkların en yücesini yapmıştır. 

Cumhuriyetimizin kuruluşu ve ATATÜRK’ün önderliğinde kadınlarımız çağdaş dünya kadınlarının sahip olduğu tüm kazanımları elde etmiş, bu doğrultuda modern Türkiye’nin kurulması yönünde önemli bir misyonu üstlenmiştir. 

Kadınlarımızın eğitimli, bilgili ve bilinçli olması sağlıklı bir toplumun ön şartıdır. Zira kadınlar, özelde ailenin, genelde ise toplumun temelini oluşturmaktadırlar. 

Kuşakların yetişmesinde büyük rol üstlenen kadınlarımızı, üstün bilgi seviyesi ve kültürel değerlerine bağlı, ahlaklı bireyleri yetiştirmek için gösterdikleri özveriden dolayı kutluyorum. 

Samsun, ülkemizde uygulanmasına başlanılan ve 12 ilde faaliyete geçirilmiş olan; kadın ve kız çocuklarının sağlık, eğitim ve sosyal hizmetlere, istihdam olanaklarına, kapsamlı kentsel hizmetlere, şiddete maruz kaldıklarında haklarını güvence altına alacak mekanizmalara erişimini ve yerel yönetimlerin planlama ve karar süreçlerine katılımını sağlayarak, erkekler ile birlikte kentsel yaşamın tüm alanlarında eşit bir biçimde yer almasını destekleyen  ‘Kadın Dostu Kentler’ kapsamında kendisine yer bulmuştur. 

Yaşantımız boyunca doğumdan, ölüme her anımızda varlıklarıyla onurlandığımız, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen kadınlarımızın Kadın Hakları Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevginin, şefkatin ve özverinin simgesi olan kadınlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak'tan, 5, Aralık, Dünya, Kadın, Hakları, Günü, , kutlaması,
Yorumlar
Haber Yazılımı