Haber Detayı
02 Aralık 2017 - Cumartesi 11:45 Bu haber 1434 kez okundu
 
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan engelliler mesajı
Samsun Valisi Osman Kaymak 3 Aralık engelliler günü mesajı yayınladı.
YAŞAM Haberi
Samsun Valisi Osman Kaymak'tan engelliler mesajı

Samsun valisi açıklamısında şunları söyledi :

"Birleşmiş Milletler tarafından ‘Engelliler Günü’’ olarak kabul edilen 3 Aralık tarihi, engellilerin hakları, kazanımları ve yaşam standartlarının iyileştirilmesi açısından önemli bir gündür.    
    
Huzurlu ve güvenli bir toplum olmanın yolu, engelli insanlarımızın, toplumun ayrılmaz birer parçası haline getirilmesi ile mümkündür.
 
Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını kolaylaştırmak, desteklemek, karşılaşabilecekleri  tüm engelleri kaldırmak, kaliteli yaşam sürebilmelerini sağlamak;  aynı zamanda onlara hak ettikleri sevgi ve saygıyı göstermek  hepimizin sosyal sorumluluğudur.
 
Devletimiz, sosyal devlet olmanın da bir gereği olarak, engelli vatandaşlarımıza eğitim, sağlık ve istihdam haklarına ait hizmetleri sunmakta, bu kapsamda çıkarılan yasalarla uygulamaya konulan evde bakım hizmetleri, danışmanlık, destek, bakım ve rehabilitasyon hizmetleri, ilimizde de yoğun bir şekilde yürütülmektedir.
 
Engelli vatandaşlarımızın yaşama sıkı sıkıya bağlanmaları, güçlüklere direnebilmeleri ve sorunlarını aşabilmeleri için herkesi engelli vatandaşlarımıza destek olmaya ve yürütülen çalışmalara katkıda bulunmaya davet ederek, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyor, engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum."

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsun, Valisi, Osman, Kaymak'tan, engelliler, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı