Haber Detayı
29 Ağustos 2016 - Pazartesi 12:43 Bu haber 2829 kez okundu
 
Samsun Valisi Şahin'i 30 Ağustos Yürüyüşüne Davet Etti
CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz 30 Ağustos Günü Akşamı düzenlenecek olan Fener Alayı Yürüyüşüne Samsun Valisi İbrahim Şahin'i de davet etti.
- Haberi
Samsun Valisi Şahin'i 30 Ağustos Yürüyüşüne Davet Etti

         30 Ağustos tarihinin, bir milletin, " Ya istiklal,  ya ölüm !.."  diye çıktığı kutlu yolda, var oluş mücadelesi verdiği tarihi sürecin, zaferle taçlandığı günün tarihi olduğunu belirten Akcagöz, " İşgal altındaki Anadolu'dan, başı dik ve tertemiz Cumhuriyet'in ortaya çıkması, elbette bu tarihte sonuç alınan baş komutanlık meydan muharebesinin sayesindedir. 30 Ağustos tarihi, Mustafa Kemal'in askeri dehasının da göstergesidir. Anadolu kurtuluş savaşının kazanılması, milletin tüm değerleriyle birlikte kurtuluşunu sağlamıştır. 

          O günlerle bu günlerin benzerliği dikkat çekmektedir. Kurtuluş savaşının o en ateşli günlerinde, işgal kuvvetleriyle işbirliği yapan, sarıklı cübbeli sözde din adamları olduğu gibi; bugün de, dini alet ederek siyasi ve ekonomik rant elde eden ve nihayetinde halka silah doğrultacak kadar alçaklaşan din odakları mevcuttur. O halde, Zafer Bayramımızı coşkuyla ve millet olarak el ele kutlamalıyız. " dedi.

 " Bu Zafer Hepimizin! "  
   
  Bizi biz yapan bu tarihi günün, bize zaferi ve özgürlüğü armağan ettiğini ifade eden CHP il Başkanı Akcagöz, "  Bu zafer hepimizindir. Şayet bunun farkında olmazsak, aynı badirenin tekerrürü kaçınılmazdır. 30 Ağustos'ta ( yarın ) saat 10.00'da Atatürk Anıtına çelenk bırakıyor, akşam 19.30'da da DSi önünden başlayıp kurtuluş yolunda tamamlanacak olan fener alayını gerçekleştiriyoruz. Sayın Valimiz de dahil herkesi bu yürüyüşte görmek isteriz.
         30 Ağustos Zafer bayramını kutlamaktan vazgeçmek, 100 yıl önce bu topraklardan söküp attığımız düşmana teslim olmak anlamı taşır. Zafer Bayramımız kutlu olsun. Ulu Önder Atatürk'ü ve aziz silah arkadaşlarını saygı ve minnetle anıyoruz. " diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Valisi, Şahin'i, 30, Ağustos, Yürüyüşüne, Davet, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı