Haber Detayı
10 Temmuz 2020 - Cuma 13:07 Bu haber 3117 kez okundu
 
Samsun ve Giresun'da otelleri olan Turizmciden AKSA Enerji'ye Pandemi Tepkisi!
Giresunlu turizm işletmecileri ve Pandemi süreince işyerlerini kapatmak zorunda kalan ve pandemiden etkilenen esnaflar, biriken borçlarını taksitlendirme yapmayarak elektriklerini kesen Giresun Enerji Dağıtım Firması AKSA'ya sert tepki gösterdi.
TURİZM Haberi
Samsun ve Giresun'da otelleri olan  Turizmciden AKSA Enerji'ye Pandemi Tepkisi!

Pandemi nedeniyle yaşanan ekonomik sıkıntılar sonrasında borçları biriken esnafın taksitlendirme taleplerini yerine getirmeyen AKSA Enerji Dağıtım Firması,bazı  işletmelerin elektriğini de keserek ticari faaliyetlerini sürdürmelerini engelledi.

YEPAŞ 7 TAKSİT YAPTI, AKSA ELEKTRİKLERİ KESTİ

Samsun'da ve Giresun'da otel işletmeciliği yapan Aripsas Otel Sahibi Ahmet Gökhan Tosun Samsun'daki otellerinin elektrik borcunun rağıtım firması YEPAŞ tarafından taksitlendirildiğini, Giresun'da dağıtım yapan AKSA enerjinin ise önce taksitlendirmeyi kabul ettiğini, ancak daha sonra pandemi süresince çalışmayan otelin elektrik borucunun tamamının hemen ödenmesini talep ettiğini, ödenmeyince de elektrikleri keserek işletmenin faaliyetinin engellediğini söyledi.

Ahmet Gökhan Tosun, Samsun ve 5 bölgeye enerji dağıtımı yapan YEPAŞ yetkililerine teşekkür ettiği ve sosyal medya profilinden de açıklamasında şunları söyledi:

 " Aksa tarafından Pandemiden çıkan Giresun turizminin gırtlağı kesiliyor. Elektriklerimiz kesildi . İşletmemiz işlevsiz hale getirildi . Ticaret odası esnafına sahip çıkamıyor. Sayın Valim milletvekillerim,  AKSA'ya  Giresun'da kimsenin gücü yetmiyor, kimse dur diyemiyor!

 

YEPAŞ 7 TAKSİT YAPTI, AKSA ELEKTRİĞİMİZİ KESTİ

 

Samsun'da 55, Giresun'da 39 yataklı otelimiz var. Samsun'da YEDAŞ'a başvurduk, 6 ay takitlendirme yapalık dediler, 1 ay daha istedik ve 7 ay taksitle ödemelerimize başladık. Ancak Giresun'da AKSA ile  Pandemi sonrası gidip konuştuk 66 bin TL olan Elektirk borcumuza zorla 3 taksit yaptık . 22 bin TL ilk taksitini 15 Haziran'da ödedik . Daha bir ay olmadan   yine ödeme yapın diye her gün aradılar. Sonra da geldiler elektiriğimiz keserek işletmemize darbe vurdular.

 

GİRESUN VALİSİ VE MİLLETVEKİLLERİNE ÇAĞRI

 

 Akabinde çalışanlarımızın boğazından keserek kalan bütün faturalarımı ödedim . . Giresun’un sayın valisine , millet vekillerine belediye başkanlarına başta ticaret odası başkanı olmak üzere tüm meslek odaları ve başkanlarına sesleniyorum; Aksa' nın başında olanların oyuncağı olduk . Bu yatırımlar bir kaç kendini bilmezin oyuncağı olamaz .  Giresun’da her işletme aynı sıkıntılarla korkularla günlerini geçiriyor . Destek olması gerekenler ortada yok . Sahipsiziz . Bir pandemi yaşanmış dünya yer terimden oynamış piyasa altüst olmuş Giresun sahipsiz kalmış .  " dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, ve, Giresun'da, otelleri, olan, , Turizmciden, AKSA, Enerji'ye, Pandemi, Tepkisi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı