Haber Detayı
12 Haziran 2019 - Çarşamba 20:30 Bu haber 5294 kez okundu
 
Samsun Vezirköprü Kanyon'da Skandal Görüntüler
Samsun'un Gözde Turizm Merkezlerinden olan Vezirköprü Kanyonu'nda tur tekneleri işletmecileri arasında müşteri kavgası yaşandı. 400-500 turistin önünde küfürler havaya uçuştu, tekne sahipleri diğer tekne sahiplerini darp etti .
TURİZM Haberi
 Samsun Vezirköprü Kanyon'da Skandal Görüntüler


Ramazan Bayramı tatilinde Kanyon'da gezi düzenleyen tur tekneleri işletmecileri, Büyükşehir Belediyesi'nin tur teknesi kaptanları arasındaki müşteri kavgası  olaylar çıkmasına yol açtı.

Bunun son örneği Ramazan Bayramı tatilinde ortaya çıktı. Bazı tur teknesi sahipleri diğer tur teknesi sahibine jandarmanın gözü önünde ve yaklaşık 100-150 kişilik turist kafilesinin  önünde saldırıyor.Olay o kadar büyüyor ki Jandarma olayları yatıştırmak için havaya ateş etmek zorunda kalıyor, rekabet rezalete dönüşüyor .  


Teknelerin bir denetime tabi tutulmaması, kapalı göllerde açık deniz kurallarının uygulanamaması ve tekne işletmecilerinin kısa süren sezondaki rekabet kavgaları en çok Samsun'a zarar veriyor.


Kanyon'da faaliyet gösteren tur teknelerinin sıra uygulamasında bir yetkilinin olmaması da kavgaları tetikliyor.Ramazan Bayramı tatilinde Göktürk Adlı Tur Teknesi'nin işletmecileri, diğer tekne sahiplerinin saldırısına uğradı. Çıkan Kavgayı Jandarma havaya ateş açarak bastırmaya çalıştı. Fiziki saldırıya uğrayan tekne sahibi rapor alırken jandarma Olayla İlgili Soruşturma başlattı.

 

Yaklaşık 90 kişilik bir turist grubuna kanyonu gezdirmek üzere yola çıkmaya hazırlanan tekne, diğer tekne sahiplerinin saldırısına maruz kaldı. Jandarmanın da bulunduğu ortamda kavganın büyümesi Jandarmanın Havaya ateş açması ile engellenirken, ortaya çıkan rezalet görüntüler turistleri olumsuz etkiledi.

 

Kanyon'da o tekneler ve feribotlarla ilgili iddialar da kabul edilebilir gibi değil. Bazı tekne sahiplerinin küçük yaştaki çocuklara tekne kullandırdığı, feribot hizmeti yapan teknelerin güvenlik ve ağırlık limitlerine dikkat etmediği, tur teknelerinin taşıma kapasitesinden çok yolcu aldığı , iniş binişler için iskelenin olmadığı, güvenliğin yetersiz olduğu iddiaları Kanyon ile ilgili olarak yapılacak tanıtımlara ve Samsun Turizmine de gölge düşürüyor.

Ayrıca tanıtımı yapılıp Uluslararası ve Ulusal Yarışma ve etkinliklerin yapıldığı Kanyon'da elektrik, tuvalet, su ve park yeri de bulunmuyor.

İŞTE RAMAZAN BAYRAMI'NDA KANYON'DA YAŞANAN REZALETİN BİR TURİST TARAFINDAN ÇEKİLEN VİDEO GÖRÜNTÜSÜ

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , Samsun, Vezirköprü, Kanyon'da, Skandal, Görüntüler,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı