Haber Detayı
25 Ocak 2020 - Cumartesi 17:27 Bu haber 939 kez okundu
 
Samsun Yapı Yol Sen'den Deprem Açıklaması
KESK’e Bağlı Yapı Yolsen Samsun Şube Başkanı Erbil Karakoç, Elazığ ve Malatya’da meydana gelen ve 22 vatandaşımızın ölümüne yol açan depremin ardından bir açıklama yaptı.
SİVİL TOPLUM Haberi
Samsun Yapı Yol Sen'den Deprem Açıklaması

Erbil Karakoç açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “ 24 Ocak gecesi saat 21 sularında meydana gelen ve başta Elazığ ilimiz olmak üzere çevre illerde hissedilen deprem sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza baş sağlığı diliyor yaralı vatandaşlarımızın ise bir an önce sağlıklarına kavuşmalarını diliyorum.

 

Deprem yerkürenin bir gerçeği. Daha öncede deprem olmuştu bundan sonrada depremler meydana gelecektir. Önemli olan bize acı deneyimler yaşatan depremlerden sonra  bilime ve akla dayalı yaşana bilir kentler kurmaktan geçer. Yapı denetimi daha da sıkılaştırılmalı eski ve risk teşkil eden yapılar yapılaşmalar bir an önce dönüştürülmelidir. Bütün dünyanın kabul ettiği olgu deprem değil binalar öldürür gerçeği ana ilkemiz olmak zorundadır.

 

Ayrıca deprem sonrası arama ve kurtarma çalışmalarının önemi son yıllarda daha da iyi kavranmıştır. Bu bağlamda depremi haber alır almaz ülkenin bir çok ilinden hareket eden başta AFAD emekçileri ve arama kurtarma teknisyenleri olmak üzere yurdun bir çok köşesinden yardıma koşan kurtarma ekiplerinin iaşe ekiplerinin sağlık ekiplerinin  öz verili çalışmalarını da sendikamız Yapı-Yol-Sen Samsun şube olarak tebrik ediyor. Çalışmalarında ve gösterdikleri  öz veride başaralar diliyoruz."

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsun, Yapı, Yol, Sen'den, Deprem, Açıklaması, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı