Haber Detayı
10 Ağustos 2016 - Çarşamba 12:26 Bu haber 2033 kez okundu
 
Samsunlu 15 Temmuz Gazisi O Geceyi Anlattı
Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin Balcı, İl Müdür Yardımcısı Necmettin Aygün ile birlikte 15 Temmuz gecesi yaralanarak gazi olan Samsunlu Murat Altunışık’ı Atakum’daki evinde ziyaret etti.
YAŞAM Haberi
Samsunlu 15 Temmuz Gazisi  O Geceyi Anlattı

Gazi Murat Altunışık’a ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan İl Müdürü Balcı, “Eğer sizler 15 Temmuz gecesi meydanlarda olmasaydınız belki de bizler bugün özgür olmayacaktık. İstanbul ve Ankara’daki vatandaşlarımız başta olmak üzere ülkemizin her yerinde meydanları dolduran halkımız sayesinde bugünümüzü yaşıyor ve geleceğe umutla bakıyoruz” dedi.

15 Temmuz gecesi Ankara’da Genel Kurmay Başkanlığı önünde yaşananları anlatan Gazi Murat Altunışık, “Ankara’ya kız kardeşime gitmiştim. 15 Temmuz gecesi haberi alır almaz meydanlara indik. Kimi gruplar MİT’in önüne gidiyor, kimi meclisin önüne, kimi Cumhurbaşkanlığı önüne, kimi de benim gibi Genel Kurmay Başkanlığının önüne gidiyordu. Genel Kurmay Başkanlığı’nın önüne giderken babamı aradım ve ‘Baba, Ankara karıştı. Helikopterler mermi yağdırıyor. Tanklar şehrin içinde. Biz Genel Kurmay Başkanlığı’na doğru gidiyoruz. Geri dönemeyebiliriz. Hakkınızı helal edin’ dedim.

Telefonu kapattıktan sonra hızlandım. Genel Kurmay Başkanlığı’nın önünde polisler ateş altındaydı. Genel Kurmay’ın kapısına yaklaşmakta güçlük çekiyorduk. Bir yandan kapıdaki askerler, diğer yanda helikopterlerden gelen mermiler ortalığı birbirine katmıştı. Sonra izli mermiler üzerimize yağmur gibi yağmaya başladı. Mermi atışı bitince ayağa kalktım etrafıma baktım. Yerlerde şehit olanlar, ayağı kolu kopan ağır yaralılar vardı. Birden sol koltuk altımda bir ağrı htim. Kanamam vardı. O sırada motosikletli bir polis memuru beni alarak Ankara Numune Hastanesi’ne yetiştirdi.  Ayıldıktan sonra öğrendim ki, sol koltuk altından isabet eden şarapnel parçası akciğerimi ve kalın bağırsaklarımı yaralamıştı. Ankara Numune Hastanesi’nde 11-12 gün tedavi altında kaldıktan sonra ambulans helikopter ile beni Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdiler. Burada 3 gün tedavi gördükten sonra evime kavuşabildim. Şimdi çok şükür durumumuz iyi. Devletimizden Allah razı olsun. Bizlere sahip çıkıyor” diye konuştu.

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak şehit yakınları ve gazilerin daima yanlarında olduklarını belirten İl Müdürü Tekin Balcı, “Bundan sonraki süreçte biz sizlerle beraberiz. Bir derdiniz sıkıntınız olursa çekinmeden bizimle irtibata geçebilirsiniz. Kurum olarak biz her zaman yanınızda olacağız. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsunlu, 15, Temmuz, Gazisi, , O, Geceyi, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı