Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 14:53 Bu haber 1466 kez okundu
 
Samsunlu Bilek güreçileri Ankara Yolcusu
Samsun Yıldız Gençlik, 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması’na gidiyor
SPOR Haberi
Samsunlu Bilek güreçileri Ankara Yolcusu

Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün bilek güreşi sporcuları, 9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenecek olan 5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Şampiyonasına katılacak.

 

Yıldız Gençlik Kulübünün bilek güreşi antrenörü Yusuf Duysak yaptığı açıklamada; “Gençlik her yönden gelişme ve olgunlaşmanın yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem; hayallerin, tutkuların ve ideallerin yaşandığı, yakın arkadaşlıkların ve dostlukların kurulduğu, kendini ispatlama çabalarının yoğun olduğu, zaman zaman da uyumsuzlukların ve çatışmaların yaşandığı bir dönemdir. Bu dönem olumlu ve olumsuz pek çok duygunun yoğun bir şekilde yaşıyor, gençlerin her türlü etkiye ve olumsuz yönlendirmeye açık olduğu bir dönemdir.’’ dedi.

 

Ayrıca Duysak; ” Yine gençler bu dönemde bedenen ve ruhen çok zinde ve aktiftirler. Gençlerin bu yönünün olumlu ve doğru yönde kullanılması gerekir. Gençlerin spora yönlendirilmesi önemlidir. Bu konuda başta aileler olmak üzere, eğitimcilere ve sivil toplum kuruluşlarına kısacası bütün bir topluma büyük görevler ve sorumlulukların düştüğünü belirtiyorum." dedi.

 

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Samsun İl Temsilcisi Numan Güvelioğlu yaptığı açıklamada; "Bilek güreşi sporcularımız antrenmanlarına haftalık olarak devam ediyor ve şampiyonaya kulüp antrenörü eşliğinde hazırlandılar. Sporcularımıza azimlerinden dolayı tebrik ediyorum ve şampiyonda başarılar diliyorum. İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok Bey’e, Samsun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğüne, Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü yönetimine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsunlu, Bilek, güreçileri, Ankara, Yolcusu,
Yorumlar
Haber Yazılımı