Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 12:07 Bu haber 2128 kez okundu
 
Samsunlu Bilek güreşçileri Türkiye Şampiyonu oldu
Samsun Yıldız Gençlik Spor Kulübü, 2017 Gençler Türkiye Bilek Güreşi Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu Oldu
SPOR Haberi
Samsunlu Bilek güreşçileri Türkiye Şampiyonu oldu

Ankara’da düzenlenen 2017 Gençler Türkiye bilek güreşi şampiyonasında Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü 113 kulüp arasından sıyrılarak takım halinde Türkiye şampiyonu oldu.

9-10 Aralık 2017 tarihlerinde Türkiye Vücut Geliştirme Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu öncülüğünde, Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün sporcuların katıldığı Türkiye’nin gençler kategorisinde en kapsamlı Bilek Güreşi yarışması olma özelliğini taşıyan ”5. Türkiye Genç Erkekler Bilek Güreşi Yarışması” Ankara’da büyük bir coşkuyla tamamlandı. Samsun Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübümüzün bilek güreşi sporcuları Samsun'u temsilen katıldı.

Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller

”Güçlü Bilekler Güçlü Nesiller” parolasıyla yapılan şampiyonada, sporcular sağ kol ve sol kol olmak üzere 2 ayrı kategoride yarıştılar. Yarışmada 1’incilere Tam Altın, 2’incilere Yarım Altın, 3’üncülere Çeyrek Altın ödülünün yanında, antrenörler arası yapılan çekilişle 1 antrenöre UMRE ziyareti hediye edildi.

 

Samsun Bilek Güreşi Takımı 1 ulusal hakem, 1 antrenör, 1 idaresi ve 8 siklette 13 sporcuyla katıldı.  Yıldız Gençlik ve Spor Kulübü, takım olarak Türkiye 1’incisi, Sporcular olarak, 2 sporcu Birinci, 1 sporcu ikincive 1 sporcuda Türkiye 3’üncüsü olarak Şampiyonayı tamamlandı.

Türkiye Vücut Geliştirme, Fitness ve Bilek Güreşi Federasyonu Samsun il temsilcisi Numan Güvelioğlu yaptığı konuşmada; " Yıldız Gençlik Spor ve İzcilik Kulübünün sporcuları, sağ ve sol kolda 75 kg'da Burak Deniz Türkiye birincisi, sağ kolda 70 kg'da Reşat Uzuner Türkiye 2’incisi, sağ kolda 70 kg'da Mümin Yıldız Türkiye 3’üncüsü oldu. Başarılarından dolayı sporcularımızı tebrik ediyorum ve başarılarının artarak devam etmesini diliyorum. Ankara'daki organizasyona katılmamızda bize destek veren İlkadım Belediye Başkanımız Erdoğan Tok Bey’e ve Yıldız Gençlik Kulüp Başkanımız Ahmet Muştu Bey’e teşekkür ederim.'' dedi.


Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsunlu, Bilek, güreşçileri, Türkiye, Şampiyonu, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı