Haber Detayı
14 Kasım 2017 - Salı 13:13 Bu haber 2870 kez okundu
 
Samsunlu gençler Münazara Yarışması’nda Ankara vizesi aldı
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca koruma ve bakımı altında bulunan lise öğrencilerine yönelik 81 ilde düzenlenen ‘Münazara Yarışması’nın Samsun etabı Atakum Grand Deluxe Amisos Otel’de yapıldı.
- Haberi
Samsunlu gençler Münazara Yarışması’nda Ankara vizesi aldı

Jüri önünde gerçekleşen 1.Münazara final yarışmasında Samsunlu gençler,  Ordulu yarışmacıları eleyerek birinci oldu. Samsunlu gençler Ankara İlinde yapılacak olan şampiyonaya adını yazdırdı. Yarışmada Giresunlu gençler üçüncü oldu.

Münazarada Jüri üyelerine hediyelerini İl Müdür Yardımcısı Necmettin AYGÜN takdim etti. Münazaraya katılan gençlere Samsun  İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen katılım belgeleri ile kitap hediye edildi. Birinci olan Samsun temsilcilerine e-kitap hediyeleri Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Tekin BALCI tarafından armağan edildi. 

 

Samsun Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Tekin BALCI,” Düzenlenen münazara yarışmalarıyla kurum ve kuruluşlarımızda kalan çocuklarımızın kendilerini ifade etmelerini sağlayarak özgüvenlerini geliştirmek, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme ve empati kurma duygularını artırmak, düşüncelerini bir topluluk karşısında daha iyi ifade edebilmelerini sağlamak ve herhangi bir konuda araştırma yaparak istatistiki bilgiler yolu ile savunma becerilerinin gelişmesine ortam hazırlamayı amaçladık.” dedi      

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsunlu, gençler, Münazara, Yarışması’nda, Ankara, vizesi, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı