Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 13:31 Bu haber 2691 kez okundu
 
Samsunlu Psikolojik Danışmanlardan Afrin’deki askerlerin ailelerine destek
Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi, Afrin Operasyonuna katılan Samsunlu askerlerimizin ailelerine ücretsiz psikolojik yardımda bulunacak
YAŞAM Haberi
Samsunlu Psikolojik Danışmanlardan Afrin’deki askerlerin ailelerine destek

Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şube Başkanı Oğuz Özat,askerlerimizin ailelerinin  başvurmaları durumunda dernek merkezinde, mümkün değilse bizzat evine giderek uzman psikolojik danışmanlarca ücretsiz psikolojik yardım çalışması başlattıklarını söyledi.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Şube Başkanı Oğuz ÖZAT, “ Bilindiği gibi Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 20 Ocak 2018 tarihinde saat 17.00 itibariyle Suriye’ nin kuzeybatısında bulunan Afrin bölgesinde, sınır güvenliğimiz ve komşu bölge halkının huzuru amaçlanarak ‘Zeytin Dalı Harekatı’ adıyla, bölgede konuşlanan terör örgütlerine yönelik bir operasyon başlatılmıştır. Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Samsun Şubesi tarafından psikososyal destek kapsamında  operasyonda görev alan askerlerimizin kaygı ve stres etkisi yaşayan anne, baba, eş ve çocukları içinSamsun İl merkezi ve tüm ilçelerinde bu hizmeti ulaştıracak gönüllü uzman psikolojik danışmanlardan oluşanpsikososyal destek ekibi derneğimiz bünyesinde kurulmuştur.

 ‘Milletimizin huzuru için görev yapan kahraman Mehmetçiğin operasyon bölgesinden ekranlara yansıyan görüntü ve demeçlerinde tek kaygılarının aileleri olduğu ve onların üzülmemesi yönündeki ifadeleri bizler bu çalışmaya itmiştir. Onların ailesi, bizim de ailemizdir. Psikolojik danışma ve terapi, uzun soluklu ve profesyonel, ücretli bir hizmettir. Biz psikolojik danışmanlar olarak uzmanlık alanımız dahilinde ve mesleki ehliyet sınırlarımız içinde operasyonda görevli askerlerimizin ailelerine destek vermeyi, milletimiz karşısında bir sorumluluk ve görev olarak görüyoruz.

Ekibimiz,bölge halkımıza gerek şubemizde gerekse belirtecekleri adreste psikososyal müdahale kapsamında destek vermeye hazırdır.

Bu bağlamda ailelerimiz, aşağıdaki iletişim kanalları üzerinden ya da bizzat Türk PDR-Der Samsun şubesine saat 12.00-17.00 arasındauğrayarak psikolojik destek taleplerini arasında iletebilirler.’ Dedi.

Telefon: 0 533 151 7470

              : 0 362 9992090 

Adres: Çiftlik Mahallesi Lise Caddesi N:32 B blok Kat:3 Daire:3 55060 İlkadım/Samsun

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Samsunlu, Psikolojik, Danışmanlardan, Afrin’deki, askerlerin, ailelerine, destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı