Haber Detayı
03 Mart 2020 - Salı 20:23 Bu haber 1276 kez okundu
 
Samsunlu Şehit Tayfun Pekel’in ismi mahallesinde yaşayacak
İdlib'te Suriye rejiminin hain saldırısında şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in ismi yaşadığı caddeye verilecek.
YAŞAM Haberi
Samsunlu Şehit Tayfun Pekel’in ismi mahallesinde yaşayacak

Canik ilçesi Düvecik Mahallesi 482. caddede doğup büyüyen Tayfun Pekel 27 Şubat Perşembe günü görev yaptığı İdlib'te teröristlerce şehit edilmişti.

Düvecik mahalle mezarlığında toprağa verilen Pekel'in ismi Canik Belediye Meclisi’nin aldığı kararla yaşadığı sokağa verilecek.

Canik Belediye Meclisi Mart ayı birleşiminde oy birliğiyle alınan karar sonrası çalışmaları başlattı.

Şehit Piyade Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in bu vatan uğruna can verdiğini, Canik Belediye Meclisi olarak ona sahip çıkmak ve hatırasını yaşatmak adına yaşadığı sokağa ismini verme kararı aldıklarını söyleyen Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Evladımız bu vatan için canını verdi. Biz de onun adını doğup büyüdüğü sokağa verme kararını aldık. Şehidimizin vatan, millet, bayrak, hürriyet uğruna canından geçmesinin yanında bu yaptığımızın çok kıymeti harbiyesi yok belki ama mühim olan yıllar geçse de şehidimizin adının unutulmaması ve kalıcı hale gelmesidir. Pekel evladımızla gurur duyuyoruz. Bu kararımızı komisyon çalışmaları netleşince en kısa sürece uygulamaya geçireceğiz. Bu hususta hassas davranan Belediye Meclis üyelerimize de hassaten teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: Samsunlu, Şehit, Tayfun, Pekel’in, ismi, mahallesinde, yaşayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı