Haber Detayı
21 Kasım 2019 - Perşembe 21:06 Bu haber 625 kez okundu
 
Samsunlu Sınıf Dışı Eğitim Etkinlikleri Topluluğu TBMM’yi gezdi
Sınıf Dışı Eğitim Etkinlikleri Topluluğu Dünya Çocuk Hakları Günü’nde TBMM’yi ziyaret ederek İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın konuğu oldu.
- Haberi
Samsunlu Sınıf Dışı Eğitim Etkinlikleri Topluluğu TBMM’yi gezdi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bedri Yaşar, “Çocuklar her ailenin, her toplumun geleceği ve umudu olmuştur. Bu nedenle, yapılan bütün çalışmalar, onlara daha iyi bir gelecek hazırlamak amacıyla yapılmaktadır. “ dedi.

 

Bedri Yaşar ziyaret ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi: “ Yapılan hemen hemen her türlü çalışmanın temelinde çocuklar vardır. Çocuklar toplumda, öncelikle iyi bir korunmayı hak etmektedir. Çocuğu öncelikle aile korumalıdır. Aile koruyamazsa çocuğu, devlet korur. Bu konuda, devletin en önemli görevi korumak ve kollamaktır.

Çocuklara iyi bir gelecek hazırlamak, düzgün ve kaliteli bir eğitim sunmak, sağlıklı ve güzel bir çevrede yetişmelerini sağlamak, bugün sadece ülkemizin değil, tüm dünyanın en önemli görevlerinden birisi haline gelmiştir.

Bu amaçla, çok sayıda dünya ülkesi çocuk hakları konusunda Birleşmiş Milletler Örgütünün çatısı altında buluşmuştur.

Böylece, Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi, Türkiye’nin de aralarında yer aldığı çok sayıda ülke tarafından imzalanarak hayata geçirilmiştir. Bu sözleşmeye göre, çocukların yaşam ve gelişim hakkı güvence altına alınmıştır.

Türkiye, zaten kendi özünde var olan bu güvenceleri benimsemiş ve bu konuda her dönemde yeni adımlar atmıştır.  Ayrıca Türkiye sadece ülkemizde değil, tüm dünya üzerindeki çocukların yaşam hakkı konusunda çok hassas davranmaktadır.  Çocuklar, ülkemizin ve dünyanın geleceğidir. “

 

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsunlu, Sınıf, Dışı, Eğitim, Etkinlikleri, Topluluğu, TBMM’yi, gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı