Haber Detayı
30 Haziran 2019 - Pazar 19:29 Bu haber 625 kez okundu
 
Samsunspor’da İsmail Uyanık Güven Tazeledi
Yılport Samsunspor Kulübümüzde tek liste ile gidilen seçimli Olağan Genel Kurul’da Başkan İsmail Uyanık güven tazeledi.
SPOR Haberi
Samsunspor’da İsmail Uyanık  Güven Tazeledi


Samsunspor Olağan Genel Kurul Kongresi Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleşti. 

Başkan İsmail Uyanık tek aday olarak girdiği kongrede yeniden başkan seçilerek güven tazeledi. Kurula  , CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, , Samsun Adalet Komisyonu Başkanı Kemal Alver, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsmail Kasapoğlu, OMÜ Rektörü Prof.Dr. Sait Bilgiç, AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu, Atakum Belediye Başkanı Cemil Deveci, Eski Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, delegeler ve çok sayıda taraftar katıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Samsunspor Olağan Genel Kurulunda Kongre ve Divan Heyeti seçildi. Kongre ve Divan Heyeti Başkanı seçilen Av. Kerami Gürbüz, olağan genel kurul öncesi bir konuşma gerçekleştirdi. Yılport Samsunspor’un bir sevda olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir  “Yılport Samsunspor bir markadır. Samsunspor deyince centilmenlik, barış, birlik, mücadele ve etik değerler akla gelir. Bu zamana kadar Samsunspor'da görev yapan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bundan sonrada da görev yapacak olanlara da başarılar diliyorum.

 

Şu an Büyükşehir Belediye Başkanlığı sorumluluğunu omuzunda bulunduran bir Samsunsporlu ve Samsunlu olarak huzurlarınızda şunu ifade etmek istiyorum. Futbol ve diğer alanlarda yapılabilecek ne varsa en iyi şekilde sorumluluğumuzu yerine getireceğimize söz veriyorum.” dedi. CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ve Samsun Bağımsız Milletvekili Erhan Usta, Samsunspor Olağan Genel Kurulu’nda birer konuşma yaparak bu genel kurulumuzun Samsunumuza ve Samsunlulara hayırlı olsun dileklerinde bulundular.

 

 


Samsun’u ve Samsunluları çok sevdiğini dile getiren Samsun Valisi Osman Kaymak, “Biliyorsunuz önceki sene yönetim istifa etmiş ve Samsunsporumuz zor günler geçirmişti. Yönetime sahip çıkacak kimse yoktu. Biz Valilik olarak bir kampanya başlatmıştık, maddi anlamda Samsunspor o seneyi atlattı ama maalesef küme düştü. Samsunspor’un Samsun 19 Mayıs Stadyumu’nda Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi takımları yendiğini görmek istiyoruz.

 

İnşallah Samsunspor bize o günleri gösterecektir. Birlik, beraberlik ve sevgimizi sürdürelim. Tekrar Yüksel Bey’e ve İsmail Bey’e teşekkür ediyoruz. Onlar gerçekten bu şehir için büyük bir avantaj. Para her şey değil belki ama parasız da olmuyor, sevgisiz de olmuyor. Şuan Samsun’da bunun ikisi de var. Artık inşallah başarıya susamış bir Samsun var. İnşallah bu sene TFF 1’inc Lig’de, gelecek sene de vakit kaybetmeden Süper Lig’de Samsunspor’u izlemek nasip olacaktır” dedi.

‘İNŞALLAH TEKRAR AŞAĞIYA İNMEYECEK’


Yılpot Samsunspor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uyanık’ın altyapıyı güçlendirme projesini desteklediğini belirten Vali  Osman Kaymak, “Parayla bir takım hemen üst lige çıkabilir ama sonra geri düşer. Paraya bağlı olmadan bu şehrin çocukları bu takımda oynasın. Altyapının güçlendirilmesi halinde belki sadece bu şehrin çocukları değil çevre illerin çocukları da Samsunspor’un altyapısına katılacak. Karadeniz’in çocuklarıyla inşallah tekrar aşağıya inmeyecek güçlü bir Samsunspor oluşturma fikrini destekliyorum.  Ümit ediyorum, inşallah bu kongre bir milat olacak. Samsunspor’un başarılarını hep birlikte kutlamayı Allah bize nasip etsin” diye konuştu.

 

‘YENİ ARKADAŞLARIMIZA DA BAŞARILAR DİLİYORUM’


Genel Kurulda konuşma yapan Yılport Samsunspor Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uyanık, “Şimdi iş icraat zamanı. Geçen sene o sıkıntılı dönemde benim ile birlikte hiçbir hesap gözetmeksizin benim ile birlikte görev almış bütün yönetim kurulu arkadaşlarıma, bugün yeni yönetimde farklı yerlerde yer alacak, vazife yapacak eski arkadaşlarımızın hepsine huzurunuzda şükranlarımı sunuyorum. Kendilerine iyi günde, kötü günde ben varken yokken hiç beni satmadan benimle oldukları için ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yeni arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum.

 

Bu sene Samsunspor kamu yararına spor kulübü derneğimizin 2 senelik stratejisinde yeni stratejimize uygun olarak çalışacak farklı yetenekli arkadaşları aramızda bulundurduk. Bunun sebebi çok önemsediğimiz altyapı tesislerini kurmak, bu tesislere yakışır, çağdaş seviyede teknik adamların yetiştirilmesi ve istihdamını sağlamak, kendi yetiştirdiğimiz bu oyuncuların üzerinden Samsun ve ilçelerinin profesyonel liglerdeki temsilcilerinin sayısını arttırmak ve futbol tarlası olarak istifade etmek. Yani Samsun’u Türkiye’de futbol  şehri haline dönüştürmek. Samsunspor’un 10 yıllık kirada bulunan tesisini Samsunspor sosyal tesislerine dönüştürmek”şeklinde konuştu.

Başkan İsmail Uyanık’ın yönetim kurulu listesi şu şekilde:, Ali Kemal Gedikli, Aykut Çepni, Ayşegül Özkaraduman, Berati Olgun, Galip Asal, Haluk Tan, İshak Memişoğlu, Kadir Gürkan, Mehmet Karamangil, Mehmet Hayri Şen, Metin Köksal, Osman Arslan, Osman Yılmaz, Serdar Bayramkaya, Suat Çakır, Tahsin Raci Kosif.’Konuşmanın ardından tebrikleri kabul eden başkan İsmail Uyanık, günün anısına katılımcılar ve yönetim kurulu üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

 


Köksal ÖNER

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: Samsunspor’da, İsmail, Uyanık, , Güven, Tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı