Haber Detayı
08 Kasım 2019 - Cuma 12:48 Bu haber 3087 kez okundu
 
SAMTİAD- AMERİCAN LIFE İşbirliği ile Turizm Çalışanlarına Turizm İngilizcesi Kursu
SAMTİAD (Samsun Turizm ve İşadamları Derneği) American Lıfe Dil Kursu ile ortak önemli bir projeye imza atıyor.
TURİZM Haberi
SAMTİAD- AMERİCAN LIFE İşbirliği ile Turizm Çalışanlarına Turizm İngilizcesi Kursu

Dernek ve American Lıfe Dil Kursu, turizm sektöründe çalışan personele saati 1 Lira gibi sembolik bir fiyatla Turizm İngilizcesi kursu açtı. Geçtiğimiz hafta içerisinde My Hause Otel’de başlayan kursta ilk etapta 20 otel çalışanı eğitim görecek.

 

Kurs ile ilgili olarak bilgi veren SAMTİAD Başkanı Mustafa Öztürk," SAMTİAD olarak başta yönetim kurulu üyelerim Abdulgafur Turan, Mustafa Süzen, Cihat Ayeş, İ.Sedat Uygun ve tüm Samtiad ailesine Samsun'un turizminin gelişmesine ve hizmet kalitesinin yükseltilmesine yönelik projeler üzerindeki çalışmalarımızda desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.  Samsun'un turizmde önemli yerlerini turizm çalışanlarına tanıtan Otel Personellerine yönelik info gezilerimizin ardından bu kez de otellerimizde yabancı misafirlerimizle iletişimde olan çalışanlarımızın turizm ingilizcesini geliştirmek amacıyla kurs açtık.

 

American Lıfe Dil Kursu'nun katkıları ile başlattığımız bu kursumuzda ilk etapta 30 çalışanımıza eğitim veriyoruz. Destek ve katkılarından dolayı yönetim kurulu üyemiz ve American Lıfe Dil Kursu kurucu ortağı Sedat Uygun'a çok teşekkür ederim." dedi.

 

Kurs ile ilgili açıklama yapan American Lıfe Dil Kursu kurucu ortağı ve SAMTİAD Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Uygun da " Turizmin gelişiminde yabancı dil çok önemli. Ben de Samsun turizminie katkı sağlanması amacıyla, otellerimizde çalışan personellere sembolik olarak saat başı 1 TL ücretle Turizm İngilizcesi eğitimi verme projesine destek verdim. Kursumuzun deneyimli öğretmenleri ile derslere başladık. Turizme katkı sağlayacağına inanıyorum." diye konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: SAMTİAD-, AMERİCAN, LIFE, İşbirliği, ile, Turizm, Çalışanlarına, Turizm, İngilizcesi, Kursu,
Yorumlar
Haber Yazılımı