Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 12:14 Bu haber 706 kez okundu
 
SAMÜ’de Konferans
Yök Üyesi Yaylalı SAMÜ’de “Geleceğin İnşasında Tecrübenin Rolü” Konulu Konferans verdi
EĞİTİM Haberi
SAMÜ’de  Konferans

 

 

Samsun Üniversitesi (SAMÜ) Canik Yerleşkesi 100. Yıl Konferans Salonu’nda YÖK Kurulu Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı öğrencilere tecrübelerini aktardı.

 

“Geleceğin İnşasında Tecrübenin Rolü” konulu konferansa Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahattin Kaynak, SAMÜ Genel Sekreteri Doç. Dr. Salih Kesgin, OMÜ İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan V. Ebul Muhsin Doğan ve çok sayıda idari ve akademik personelin yanı sıra öğrenciler katıldı.

 

Konferansa konuşmacı olarak katılan Yüksek Öğretim Kurulu (YÖK) Üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, konuşmasına katılımcıları selamlayarak başladı. Ardından Ankara’daki memuriyet yıllarından başlayarak öğrencilerle tecrübelerini paylaşan Yaylalı, “Ben bir iktisatçıyım, eğer ki sahada özellikle Ankara’da geçirdiğim yıllar ve memuriyet hayatım olmasaydı bu kadar yol kat edemezdim. Akademik bilginin yanı sıra tecrübe edinmek için başvuracağımız yegane unsur sahada görev yapmaktır. Bu görevlerim esnasında edindiğim pratikler beni daima ileriye götürmüştür” ifadelerini kullandı. 

 

 

Konferans, SAMÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın’ın, Prof. Dr. Muammer Yaylalı’ya hediye takdimiyle son buldu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Birsen KALKAR
Etiketler: SAMÜ’de, , Konferans,
Yorumlar
Haber Yazılımı