Haber Detayı
12 Mayıs 2020 - Salı 10:17 Bu haber 485 kez okundu
 
SAMÜ’de Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimi Açıldı
Samsun Üniversitesi’nde (SAMÜ) Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimi Açıldı
EĞİTİM Haberi
SAMÜ’de Türk Patent Bilgi ve Doküman Birimi Açıldı

 

Samsun Üniversitesi ile Türk Patent ve Marka Kurumu (TÜRKPATENT) kurumu arasında 19.04.2020 tarihinde imzalanan protokolle birlikte üniversite Canik Yerleşkesinde TÜRKPATENT Bilgi ve Doküman Birimi hayata geçirildi.

 

Konu ile ilgili olarak SAMÜ Rektörlüğü’nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

 

“Bilgi ve Doküman Birimi ile ilgili faaliyetler üniversitemiz Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) koordine edilecek olup, öğretim elemanlarına ve girişimcilere sınai haklar konusunda bilgi ve destek sağlanacaktır. Birim; yenilikçi kültürün oluşturulması, markalaşma çabalarının desteklenmesi, katma değeri yüksek buluş ve tasarımların üretilmesi konularında önemli katkılar sağlamayı hedeflemektedir.

 

Fikri ve sınai hakların etkin bir şekilde korunmasına ilişkin çalışmaların bir parçası olan bu birim sayesinde öğretim elemanları ve girişimciler; sınai mülkiyet haklarına ilişkin her türlü bilgi ve dokümana, ilgili ulusal ve uluslararası mevzuat ve yayınlara ulaşabilecektir.

 

TTO Ekibi ile görüşerek sınai haklar konusunda destek alınabilecek ve patent veri tabanlarında araştırma yapılması için uygun ortamın tesis edilmesi konusunda destek sağlanacaktır. Bu bağlamda, firmalarımız yeni birimimiz hakkında daha detaylı bilgi almak üzere yönetim binasındaki TTO ofisini ziyaret edebilirler.”

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMÜ’de, Türk, Patent, Bilgi, ve, Doküman, Birimi, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı