Haber Detayı
25 Temmuz 2019 - Perşembe 12:06 Bu haber 1479 kez okundu
 
SAMULAŞ, Samsun'da Sürücülerinin Sürüş Alışkanlıklarını Değiştirecek
SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, toplam 110 otobüste 'Araç Telemetrisi(Karakutu)' sistemine geçileceğini ve SAMULAŞ sürücülerinin sürüş alışkanlıkmlarının değişeceğini açıkladı.
- Haberi
SAMULAŞ, Samsun'da Sürücülerinin Sürüş Alışkanlıklarını Değiştirecek

SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, "Otobüslerimizde, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin tekerlekli araçlar için tasarlanmış hali sayılabilecek Telemetri Sistemi'ne geçiyoruz" dedi.

 

 SAMULAŞ Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, "Yolcu kalite ve konforunu artırabilmeye yönelik eğitimlerimiz devam ediyor. Kontrol Merkezi tarafından sürekli takibi yapılan 'Hız İhlali', 'Hat İhlali', 'Gereksiz Gaz Basımı' gibi konularda sürücülerimiz eğitilmekte ve böylece yolcularımıza daha kaliteli hizmet verilmesi sağlanmaktadır. 
Son yapılan eğitimde Otobüs İşletmesi'ni daha çok tasarrufa yönlendirmeyi hedefledik.
Araçlarda akaryakıt, bakım onarım, yedek parça tasarrufunun yanısıra zamandan da tasarruf sağlanacak" diye konuştu.


SÜRÜCÜLERE 'SÜRÜŞ ALIŞKANLIKLARI' DEĞİŞECEK


SAMULAŞ olarak toplam 110 otobüste 'Araç Telemetrisi' denilen sisteme geçtiklerini açıklayan Genel Müdür Tamgacı, "Bu sisteme, uçaklarda kullanılan karakutu teknolojisinin otobüsler için tasarlanmaş hali diyebiliriz. Bu karakutular, seyir halindeyken sürücülerin ve araçların bulunduğu tüm koşulları kaydedecek. Elektronik haberleşme ağı sayesinde araçlarımızdaki, araç hızı, yakıt ve yağ basıncı, tüm arıza durumları, rota, hat, mesafe gibi bilgilere uzaktan erişebileceğiz. Anlık bilgiler tek bir merkezden takip edilecek, herhangi bir olumsuz durumda gerektiğinde müdahale edilebilecek.

Sürücülerimiz artık araçlarını daha emniyetli, güvenli ve ekonomik kullanacak. Sürücülerin kural dışı araç kullanımları, ani hızlanma ve yavaşlama, hız limitini aşma gibi durumlarda ikaz edilecekleri bir sistem oluşturuyoruz. Bu da doğal olarak olası kazaların önlemede büyük rol oynayacak" şeklinde konuştu.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMULAŞ,, Samsun'da, Sürücülerinin, Sürüş, Alışkanlıklarını, Değiştirecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı