Haber Detayı
05 Ağustos 2019 - Pazartesi 14:49 Bu haber 532 kez okundu
 
SAMULAŞ'ta Empati Eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, oluşturduğu Akademi bünyesinde personele yönelik eğitimde personel, uygulamalı empati ile engellilerin sıkıntılarını yaşayarak öğrendi.
YAŞAM Haberi
 SAMULAŞ'ta Empati Eğitimi

 

SAMULAŞ personeli, 'Eğtici Eğitimi' kapsamında 'Empati Eğitimi'nden geçirildi

'Eğitici Eğitimleri' kapsamında düzenlenen Empati Eğitimi'nde SAMULAŞ personeline, engelli vatandaşların ulaşım araçlarına inip binerken yaşadıkları sıkıntılar uygulamalı şekilde gösterildi.
SAMULAŞ Genel Merkezi Akademi Salonu'nda ilk olarak, uzman eğitimci tarafından 'Empati' ve 'İletişim'in önemi anlatılarak özellikle engelli vatandaşlara yönelik pozitif davranışlara değinilen eğitimler, daha sonra sahada devam etti. 

Eğitime tabi tutulan 16 SAMULAŞ personeli, kurum hizmet binası içerisinden başlayıp tramvaylarda ve otobüslerde engelli vatandaşların yaşadıkları sıkıntıları ve bunlara karşı yapılması gerekenleri uygulamalı olarak görmüş oldu.

 

SAMULAŞ Akademi kapsamında personele yönelik eğitimlerin devam ettiğini belirten  Genel Müdür Enver Sedat Tamgacı, "Son olarak personelimize yönelik 'Empati' eğitimini gerçekleştirdik. Konusu itibariyle kurum içerisinde bir ilk olan bu eğitimde personelimiz, empati ile iletişimin önemini ve empatiyi iş hayatlarının bir parçası haline getirmeyi öğrendiler. Ayrıca personelimiz, engelli bireylerin SAMULAŞ'a bağlı ulaşım araçlarında çektikleri sıkıntıları anlayabilmek ve çözümüne yönelik alınması gerekli tedbirleri öğrenmek için sahada son derece başarılı bir uygulama da gerçekleştirdiler" dedi.

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: , SAMULAŞ'ta, Empati, Eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı