Haber Detayı
20 Eylül 2019 - Cuma 20:12 Bu haber 572 kez okundu
 
SAMULAŞ'ta 'Hayat Kurtarma' eğitimi
Samsun Büyükşehir Belediyesi SAMULAŞ, personeline yönelik 'Sertifikalı İlk Yardım Eğitimleri' düzenliyor.
SAĞLIK Haberi
SAMULAŞ'ta 'Hayat Kurtarma' eğitimi

 

 'İlk yardım hayat kurtarır' ilkesinden yola çıkan SAMULAŞ yönetimi tarafından başlatılan uygulama ile ilk etapta 40 personel ilk yardım eğitimi aldı.

 


OLAY YERİ VE TEMEL YAŞAM DESTEĞİ

 

SAMULAŞ, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Yasası kapsamında iş yeri doktoru tarafından tehlike sınıflarına göre tüm birimlerden belirlenen personele, 4 ayrı programda Sertifikalı İlk Yardım Eğitimi gerçekleştirdi. Samsun 112 Acil Sağlık Hizmetkleri İstasyonu Eğitim Salonu'nda gerçekleştirilen eğitim programları, Genel İlk Yardım Bilgileri, Hasta/Yaralının Ve Olay Yerinin Değerlendirilmesi, Temel Yaşam Desteği ve Kanamalarda İlk Yardım başlıkları altında gerçekleştirildi. 

 


 SOLUNUM VE KALP MASAJI

 

Düzenlenen eğitimlere katılan SAMULAŞ personeline, acil tedavi metotları, ilk yardımın temel uygulamaları, vücutta nabız alınabilen bölgeler, solunum ve kalp masajı, kanamalara müdahale, şokta ilk yardım gibi uygulamalar teorik ve pratik olarak öğretildi. Hasta ya da yaralının yaşamsal fonksiyonlarının sürdürülmesini, böylece durumunun kötüleşmesinin önüne geçilmesini hedefleyen igenel lk yardım eğitimlerine büyük ilgi gösteren SAMULAŞ personeli ayrıca vücudu oluşturan sistemlerle ilgili de detaylı bir şekilde bilgilendirildi.  

 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör: Coşkun ÖZBEK
Etiketler: SAMULAŞ'ta, 'Hayat, Kurtarma', eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı