Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 13:16 Bu haber 1656 kez okundu
 
Sana ne Kudüs’ten, Sana ne İsrail’den
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıyacaklarını açıklamasına çok sert tepki gösterdi.
SİYASET Haberi
Sana ne Kudüs’ten, Sana ne İsrail’den

 Yılmaz, “O kararı veren Amerikan Başkanını ben buradan lanetliyorum.  Sana ne Kudüs’ten sana ne İsrail’den. Bu yanlıştan kısa zamanda dönülmesini umuyorum” dedi.

 

 Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun ve ilçelerdeki sanayici ve iş adamlarıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi. Yılmaz, Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını açıklayan ABD Başkanı Donald Trump’u sert sözlerle eleştirdi.

 

Programda son zamanlarda ülke üzerinde oynanan oyunlara değinen Yılmaz,”Cadı kazanı gibi kaynayan bir Ortadoğu var ve şeytani bir takım planlarla Ortadoğu’ya yeni şekiller vermeye çalışan dünyanın egemen güçleri var. O kararı veren Amerikan Başkanını ben buradan lanetliyorum.  Sana ne Kudüs’ten sana ne İsrail’den. Bu yanlıştan kısa zamanda dönülmesini umuyorum. “ dedi.

Ekonomik olarak güçlü olmamız gerektiğini belirten Yılmaz, “ Her taraftan bizi kuşatmaya çalışıyorlar ve ekonomisiyle kalkınmış bir ülke olmamız istemiyorlar. Onun için çok çalışmamız gerektiğini her ortamda söylüyorum.  Bizler kentimizin ve ülkemizin ekonomisini kalkındırmamız için el ele tutuşmalıyız. Zenginleşerek, etrafımızda gücümüzü sınayan hainlere karşı dim dik durmalıyız” diye konuştu.

 Başkan Yılmaz’a programda Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Öncel, AK Parti Grup Başkanvekili Nihat Soğuk da eşlik etti. 

Kaynak: (KHA) - Karadenizhayat Editör:
Etiketler: Sana, ne, Kudüs’ten,, Sana, ne, İsrail’den, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı